Propojení se sídlištěm Mír se má dočkat i přední část odpočinkové zóny Podskalí.

Lidé by něco takového většinou přivítali. „Dnes máme při procházce jedinou možnost. Sejít cestou ze sídliště až do zadní části Podskalí. Další trasa by určitě byla zajímavá,“ zmínila se jedna z tamních obyvatelek třiatřicetiletá Kateřina Svatošová. „Mohla by to být i zajímavá zkratka při cestě dolů do města,“ poznamenal ještě čtyřiapadesátiletý Karel Krupný.

Studie pěšího propojení sídliště Mír a prostoru u restaurace Zavadilka na začátku Podskalí existuje podle informací radnice už od roku 2001. „Vyčíslené náklady jeden a půl milionu korun se tehdy zdály příliš veliké,“ zmínil se starosta Pavel Vondrys. V současnosti se však naskýtá nová možnost. Přiřadit tento záměr k chystané revitalizaci sídliště Mír. To by mohlo znamenat kromě jiného i větší pravděpodobnost získání dotací.

Původní studie architekta Jana Rampicha počítá se dvěma trasami. Kratší je přímější, se schody. Druhá je delší, zato bez jakýchkoliv bariér. Radnice na jejím základě nechá zpracovat prováděcí projektovou dokumentaci až ke stavebnímu povolení. Ta by však měla umožňovat i případné vybudování jen jedné z těchto tras.

Podle úvodního návrhu by stezku mělo zkrášlit několik zajímavých prvků. Může to být vyhlídka, dřevěný můstek a podobně. Vše má doplnit zeleň, osvětlení a tak dále.