Výstavba bazénu není pro radnici prvořadou záležitostí.

To se od starosty Václava Heřmana dozvědělo téměř čtyři sta lidí, kteří se v úterý 15. dubna odpoledne zastavili na prvním Dni s Deníkem na jihu.
„Netvrdím, že bazén lidé nepotřebují, ale jsou přednější věci. A o jeho výstavbě musí rozhodnout zastupitelstvo,“ odpověděl na dotaz Marie Adamcové, který směřoval k přestavbě nádrže na Škorně.

Proč bazén nebude? Zastupitelé schválili plán investičních akcí na léta 2007 až 2013. „Mimo jiné je tam i bazén, ale nejsem si jist, zda je důležitější než škola, chodníky nebo základní vybavenost, kterou musí město pro své občany vytvářet,“ upozornil Heřman. Podle něj tu možnost koupání existuje. Například v řece nebo v Záhorském rybníku.

Ke kauze bazén ještě dodal, že si není jist, zda by sedmitisícové město bylo schopno ufinancovat náklady spojené s jeho následným provozem. „Zatím to nikdo nerozuzlil,“ zakončil téma.

Jaroslava Pouzarová položila Heřmanovi otázku, co říká na psí exkrementy po městě. „Jediné, co pro čistotu ulic můžeme udělat, je uklízet. Dva lidé jsou na ruční úklid denně v ulicích. Městská policie kontroluje znečištění veřejného prostranství a průvodce psů pokutuje,“ zodpověděl.

Mladí manželé z Revoluční ulice by uvítali poblíž svého bydliště dětské hřiště. „Se třemi dětmi je to z okraje města do centra dost z ruky,“ poukázali. Hřiště je v plánu, dostali odpověď. „Kdysi tam bývalo, ale zmizelo. Teď necháváme jeho plány posoudit a k výstavbě by mohlo dojít do roka nebo do dvou let,“ ujistil Václav Heřman.

Co ukázala anketa

Zástupce města se vyjadřoval i k některým výsledkům ankety, která Dni s Deníkem předcházela. Byla na téma Co byste ve vašem městě chtěli změnit.
Kromě nejčastějšího problému s koupáním se lidé zmiňovali o nedostatku kulturního vyžití a dokončení skateparku. „Nemyslím si, že je tu nedostatek prostoru pro kulturu,“ řekl Heřman a vyjmenoval kulturní zařízení.

Rodiče i mládež pak ujistil, že o chybějící „U“ rampu bude skatepark doplněn do dvou až tří měsíců.