Řidiči se bojí projíždět trojúhelníkem křižovatek při výjezdu z města směrem na Písek za sídlištěm 1. máje. „Je to hrůza tudy jet. Ať si vyberete kteroukoliv z nich, vždycky máte špatný výhled a obtížně se vám odbočuje,“ postěžoval si osmapadesátiletý řidič Vladimír Helcl. Současná podoba tohoto dopravního uzlu brzy přestane existovat.

V horní části trojúhelníku dojde k přerušení původní komunikace a jejímu zaslepení. Vlastně se tak z ní stane pouze příjezdová cesta k autosalonu. Tím vznikne u Jihospolu klasická křižovatka ve tvaru písmene T. I dolní část trojúhelníku se má změnit do stejného tvaru. To docílí stočení silnice vedoucí podél sídliště 1. máje. „Celá trasa se tím mírně prodlouží, ale zpřehlední,“ uvedl k řešení problematických míst starosta Pavel Vondrys.

Přesto, že v minulosti tam došlo k několika velmi závažným nehodám, v poslední době jako by se tomuto místu havárie vyhýbaly. „Vloni jich nebylo ani deset a letos teprve jedna,“ potvrdila policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková. To ale na nebezpečnosti místa nic nesnižuje.

Podle informací radnice má situaci definitivně vyřešit až kruhová křižovatka, která vznikne v této lokalitě v rámci plánovaného severního dopravního půloblouku. Vybudování zmíněného obchvatu je však v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic. Strakonická radnice nechce čekat a hodlá se pustit do dílčích úprav ještě před tím. „Řešení však bude v souladu s budoucím kruhovým objezdem,“ zdůraznil starosta Pavel Vondrys.

Návrh má radnice v rukou, nyní musí dořešit majetkové záležitosti. „Záměr na výkup pozemků jde do dnešního zastupitelstva,“ dodal Vondrys.