O mobily, peníze, kreditní karty a další věci přišli fotbalisté, kteří chodí po večerech hrát sálovou kopanou do tělocvičny v Základní škole Dukelská.

„Ve čtvrtek 21. února večer jsme zkontrolovali, že je zamčeno a klíč ve dveřích. Když jsme dohráli a vrátili se do šatny, bylo otevřeno dokořán, klíč ve dveřích a naše věci pryč,“ řekl jeden z okradených Milan Taranda (25) z Volenic. Podle něj se věci ztratily minimálně pěti lidem. „Peněz moc nebylo, pár stovek. Ale zmizely doklady, klíče, mobily, kreditní karty,“ dodal.

Tělocvična je propojena se školou, ale průchod je po skončení vyučování uzamčen. Klíče od něj mají pouze školník, tělocvikáři a vedení školy. „Navíc je škola zakódována a napojena na bezpečnostní agenturu. V případě poplachu jsou tady její lidé do dvou minut,“ řekl ředitel školy Václav Vlček. Tím i odpověděl na otázku, zda se nemohl ve škole někdo schovat a večer loupit. „Je to tedy záležitost sportovců a organizací, které k nám po večerech chodí trénovat,“ myslí si Vlček.

Překvapení okradených fotbalistů ale nebyl konec. „Policisté nám říkali, že několik dnů po nás se to stalo znovu,“ pokračoval Milan Taranda. Neumí si ale vysvětlit, jak k tomu mohlo dojít. Při dalším tréninku už nic nenechali náhodě. „Ten, kdo střídal, pak seděl celou dobu v šatně. Takže z fotbalu nic neměl,“ popsal bezpečnostní opatření.

Poslední evidovaný případ se stal v pondělí 3. března. Neznámý lapka se dostal do šatny tělocvičny ZŠ Dukelská násilím. Po vytržení zamčených vstupních dvoukřídlých dveří ukradl mobilní telefon, platební karty, peněženky s finanční hotovostí a osobními doklady. „Majiteli tak vznikla škoda 5600 korun,“ řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková. I když v štanách telocvičny ZŠ Dukelská došlo k nějvíce případům, nejsou jediným místem krádeží. Lupiči řádili také na plaveckém stadionu a U Mravenčí skály.

Policie se ale zatím nemá čeho chytit. „Kontaktovali jsme ředitele škol a zřízení, kde ke krádežím došlo. Vyvěšujeme letáky s varováním před zloději. Rádi přivítáme jakoukoliv informaci,“ dodala Nováková.

Podle informací Policie ČR ve Strakonicích došlo za poslední tři týdny k šesti případům vykradení šaten.
Šatna tělocvičny ZŠ Dukelská 3 případy
Plavecký stadion na Křemelce 1 případ
Sportovní hala 1 případ
U Mravenčí skály 1 případ