Ředitelce Klatovské nemocnice, a.s., Irině Riegelové se dosud nepodařilo zajistit personální náhradu za pětici lékařů, kteří odešli z gynekologicko – porodnického oddělení nebo jsou ve výpovědní lhůtě. Aby byl zajištěn chod oddělení, musí do Klatov jezdit na několik dnů v týdnu pět lékařů z Fakultní nemocnice v Plzni.

„V současné době schází jeden lékař s II. atestací,“ potvrdila Riegelová. Podle našich informací jde o bývalého zástupce primáře Pavla Suška, který podal výpověď vloni v prosinci. Ale ani po dvou měsících se nepodařilo za něj sehnat náhradu. Během ledna a února navíc následovaly výpovědi dalších čtyř lékařů.

Ačkoliv hromadným odchodem lékařů hrozilo zavedení omezeného provozu oddělení, nebo dokonce jeho úplné zavření, vedení nemocnice nepovažuje situaci za nikterak vyhrocenou. Podporu má ředitelka navíc i ze strany vlastníka nemocnice, kterým je Plzeňský kraj. „Pokud ředitelka nemocnice nezvládne odstranit problém, budeme věc řešit. Konkrétní úvahy spojené s jejím odvoláním jsou předčasné,“ staví se za Riegelovou radní pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Karpíšek.

Podobně se vyjadřuje i klatovský místostarosta Jan Vrána. Ten je jedním ze tří členů dozorčí rady Klatovské nemocnice. „Dozorčí rada se může vyjadřovat k hospodaření organizace, ale odborné personální otázky jí nepřísluší,“ tvrdí Vrána.

Klatovská veřejnost je ale jiného názoru. Naprostá většina návštěvníků webových stránek Klatovského deníku se v anketě domnívá, že by ředitelka nemocnice měla být z funkce odvolána. „Pochopitelně by mně vadilo, kdyby gynekologicko – porodnické oddělení mělo být zrušeno. Stejně tak i jiné oddělení. Nemocnice k okresnímu městu patří, takže situace by se tam měla co nejdřív uklidnit,“ tvrdí mladá maminka z Klatov.

Výpomoc z Plzně je však jen krátkodobá, konkrétně na březen a duben. „Tato doba by měla stačit k vyřešení interních potíží Klatovské nemocnice,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Renata Jenšíková s tím, že plzeňští lékaři vypomáhají jeden až dva pracovní dny v týdnu a mají vypsané i tři víkendové služby.