Pro rybáře to není jediná velká investice. „V naší škole budujeme stále, i když už je ve srovnání s jinými školami nadstandardně vybavena. Nutí nás k tomu zvyšující se požadavky na úroveň vzdělání našich absolventů,“ připomněl ředitel školy Miroslav Merten.
Na úpravách školy za 14 milionů nezískají jen budoucí adepti rybářství. Od roku 2006 je SRŠ fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. „Vybíráme si takové školy, kde můžeme našim studentům, budoucím pedagogům, ukázat nějaké progresivní nebo speciální metody a inovace. V rámci výuky jezdíme do Vodňan na výlovy rybníků nebo na výuku rybářství,“ řekla vysokoškolská učitelka Milada Švecová.
Před lety absolvoval školu dálkově Zdeněk Slavík z Vodňan. O takových úpravách se mu ani nesnilo. „Já jsem žádnou modernizaci školy nezažil, ale pokud žáci dostanou takové možnosti, určitě je bude studium víc bavit,“ řekl. Vzpomíná, že už tehdy byly některé učebny zastaralé.
Rybářská škola má i další devizu. V rámci Asociace pedagogů a škol pro envornmentální vzdělávání je centrem vzdělávání pro celou republiku. „To znamená, že se do této školy sjíždějí na semináře učitelé přírodovědných předmětů a koordinátoři ekologické výchovy,“ dodala Švecová.
Některé práce na úpravách školy začaly už v loňském roce. Dokončené budou v červnu letošního roku.
Středisko praktické výuky v areálu školního pokusnictví – nová provozní laboratoř pro základní analýzy, modernizace pěti rybníčků.
Škola – modernizace učeben chemie, biologie a hydrobiologie, interiérů
a zázemí školy.
Venkovní multifunkční hřiště pro výuky i volný čas.