Podnikatel ze Zátaví na Písecku Robert Turínský chtěl v Sudoměři na Otavě stavět vodní elektrárnu. Odpor obyvatel Sudoměře a okolí ale jeho záměr vynuloval. Byl tak silný, že ve svých snahách pokračovat nebude. „Nechci pokračovat ve svých záměrech tam, kde by odporovaly většinové vůli občanů, kterých se týkají,” vysvětlil.

Na stranu odpůrců se postavil i Obecní úřad Čejetice. „Dostali jsme 45 námitek. Jestliže si lidé, kteří nás volili, nepřejí prodej pozemku, pak se stavíme na jejich stranu,” vysvětlila starostka Ivana Zelenková.

Jednání na začátku listopadu bylo velmi emotivní. Dokonce tak, že podnikatel Turínský uvedl, že tak vyhrocený spor zažil poprvé. „Během šestnácti let, co se v oboru vodních elektráren pohybuji, mne nic takového nepotkalo,” uvedl pro Deník.

Přesto ale stojí za svým původním názorem: „K poškození či ohrožení Otavy a okolní přírody by nedošlo. Mám dvě vodní elektrárny a fungují tak, jak mají. Celý odpor vznikl z jiných důvodů a řekněme, že jsem nepřistoupil na některé finanční požadavky z řad těch, kteří mne pak kritizovali,” řekl s tím, že více si prozatím nechá pro sebe.

Kauza vodní elektrárny v Sudoměři je tak prakticky skončena.