Ta je určena pro dobrovolné i profesionální hasičky od 17 do 30 let a už loňský premiérový ročník prokázal, že v hasičských uniformách se skrývají inteligentní, krásné a sebevědomé ženy. Přes základní kolo a castingy se sem probojovala dvanáctka nejkrásnějších hasiček z celkem devíti českých regionů. O držitelkách tří hlavních titulů, jimiž jsou tradičně titul Miss Hasička ČR 2012 a I. a II. Vicemiss Hasička ČR 2012, a čtyř titulů doplňkových – Hasička Sympatie ČR 2011, Miss Hasička Publikum ČR 2011, Miss Hasička Facebook ČR 2011 a konečně Miss Hasička Metropol ČR 2011 – se rozhodne v pražském TOP hotelu Praha během finálového galavečera. Večerem bude diváky provázet netradiční moderátorská dvojice Daniela Písařovicová a Libor Bouček. Dobrovolní hasiči z jižních Čech budou mít hned dvě želízka v ohni. Spolu s Kristýnou Černou ze Srubce se mezi dvanácti finalistkami pokusí získat korunku miss pro letošní rok také Lenka Škopková z Horosedel na Čkyňsku. Jen několik hodin před samotným finále poskytla sympatická tmavovláska Lenka Škopková Deníku krátký rozhovor.

Jaké jsou vaše pocity krátce před slavnostním galavečerem, už vás dostala tréma?

Tak trochu ano, ale je to spíše taková ta zdravá tréma, i když v nějaký výraznější úspěch raději příliš nedoufám.

Připravovala jste se ještě nějak speciálně na finálový galavečer?

Nijak zvlášť. Jen jsem spolu s ostatními dívkami absolvovala minulý víkend soustředění.

Co soustředění obnášelo?

Nacvičovali jsme choreografii na galavečer, učili jsme se mediální komunikaci, jak mluvit s moderátory a samozřejmě i chůzi na podpatcích.

V tom, jak jste v našem posledním rozhovoru přiznala, máte ale trochu průpravu?

To ano, už jsme něco zkoušeli doma a navíc jsem dřív závodně tancovala. Tam se také tančí na podpatcích.

Když se podíváme na soutěžní disciplíny, které tvoří rozhovor s moderátorem, volná disciplína s hasičskou tématikou, promenáda v plavkách a celkový dojem, která z nich ve vás budí největší obavy?

Momentálně mám největší obavy z volné disciplíny. Prozradit ji nemohu, mám ji v hlavě, ale jelikož se vyskytly určité komplikace, měla jsem jen tři dny na její změnu, takže si ji chystám trochu narychlo.

Opravdu nemáte trému? Přece jen kapacita sálu finálového galavečera je patnáct set lidí?

Trému trochu mám. Mezi cenami, které čekají na vítězky, je vedle kosmetických balíčků, zájezdů a bílé techniky také dárek od plzeňských pivovarů.

Už víte, jak byste s takovou cenou naložila?

Určitě bych se podělila s mančaftem, protože bych to sama rozhodně nevypila.

Budete mít v hledišti nějakou morální podporu?

Tak to zcela jistě ano. Od nás jede spousta lidí, celý hasičský sbor, rodiny a tak..