Práce v kanceláři nebyl váš šálek kávy?
Nebyl. Byla to stereotypní práce, prakticky stále totéž dokola, stejní lidé, a to všude. Každé ráno před domem ten samý soused venčil svého miláčka, po cestě do práce v jedné vsi to samé auto neumělo vyjet z garáže, na přechodu ti stejní úředníci chvátali do práce, na parkovišti stále stejný chaos, v kanceláři kolegové, stejný řízek v šuplíku a v jídelně, kam jsme chodili na obědy, stejně ušpiněné stoly a stejně zamračená paní u výdejního okénka. To možná někomu nevadí, dokonce vím, že jsou lidé, kteří by se bez toho neobešli, ale opravdu to nebylo nic pro mě. Po několika měsících mi z toho šla hlava kolem. Věděla jsem, že musím něco vymyslet, nebo se zblázním.

A co že zrovna dámská móda?
Jsem přesvědčená o tom, že ženy se svému zevnějšku věnují podstatně víc než muži. Navíc jsem vždy módu milovala, bavilo mě sledovat, co je kde ve světě módy nového, co se zrovna nosí a trochu jsem si s myšlenkou mít vlastní butik pohrávala již dříve. Nikdy jsem ale neměla odvahu to zrealizovat.

Co vám tu odvahu dodalo?
Především rodina a moji blízcí. Všichni byli přesvědčeni, mnohem víc než já, že se do tohoto oboru hodím. Vždycky jsem toužila něco dokázat sama, bez cizí pomoci, udělat něco, za co bych si mohla opravdu vážit sama sebe, něco, co zabezpečí moji rodinu a zároveň mě to bude naplňovat, bavit a budu moci realizovat nápady, kterých mám neustále plnou hlavu. První krok nebyl jednoduchý, ale nyní jsem šťastná, že jsem ho učinila.

Myslíte si, že v tak hojné konkurenci, jaká ve Strakonicích je, obstojíte?
Ano, jsem o tom přesvědčená. Můj obchod je naprosto odlišný od těch, které Strakonice nabízí. Již samotné prostředí, které je laděno do anglického stylu se liší. Obchůdek je malý, útulný a má srdce. Zákaznice, které vejdou do obchodu poprvé, bývají většinou opravdu mile překvapené. Jak prostředím tak i stylem módy, kterou nabízím, což mě opravdu moc těší, však to dělám především pro ně.

Jaký styl módy nabízíte?
Nabízím především módu elegantní, stylovou a originální. Jezdím si zboží vybírat sama, účastním se různých módních veletrhů a sezónních přehlídek, abych měla co největší přehled o tom, co je právě IN. Díky tomu si mohu dovolit prodávat kvalitní zboží za dostupné ceny, a to moje zákaznice v dnešní době opravdu ocení.

Jak se vám daří skloubit práci a rodinu?
Vzhledem k tomu, že mám dvě děti, které právě prožívají pubertální věk, není to až tak jednoduché. Už chápu, proč se říká, že puberta dítěte je maturitou jeho rodičů. A já to mám hned dvakrát. Snažím se děti zapojit, pomáhají mi s přípravou nového zboží a má dcera i s designem výlohy. Jsou opravdu šikovní. To víte, domácnost musí zvládat každá žena, ať už má jakoukoliv profesi. Myslím, že to docela zvládám.

Jakým ženám by jste doporučila vaše modely?
Ráda bych řekla, že všem, protože se snažím mít zboží jak pro teenagery, tak i pro zralé ženy nejen útlé, ale i korpulentnější. Zjistila jsem, že na našem trhu převažují malé velikosti, a proto bych to ráda změnila a uspokojila i tyto dámy. Znám tento problém velice důvěrně, mám totiž korpulentní kamarádku, která se na mě neustále kvůli tomuto problému zlobí.

Pořádáte nějaké akce?
Samozřejmě. Pro naše zákaznice pořádáme v našem obchodě pravidelně jednou do měsíce dny krásy, kde ženám poradíme, jak se líčit a jak se udržovat krásné. Myslím si, že nestačí jen se krásně oblékat, protože správným nalíčením lze outfit opravdu podtrhnout. Chtěli jsme ve Strakonicích představit módu nestandardním způsobem, a tak jsem uspořádala módní přehlídku a pro velký úspěch bych ji chtěla udělat pravidlem v každé sezoně. Další chystáme na listopad 2011 na téma Proměny zimy.

Co vaše ostatní zájmy?
Mám jich spousty. Ráda v tom malém prostoru, který mi zbývá, sportuji. V zimě lyže, v létě kolo, kolečkové brusle, miluji moře. To vše podnikám s rodinou, vynahrazuji si tím náročné dny v obchodě a na cestách. Nepohrdnu ani dobrou knihou.

A kde vlastně váš butik LOLLIPOP najdeme?
Na Palackého náměstí 102 ve Strakonicích, u Morového sloupu, vedle oblíbené kavárny Kafíčko.

Štafetu Jana Marášková předává dentální hygieničce Pavle Hlavajčíkové.