Přestěhováním 1. stupně ze školní budovy v ulici Lidická na Povážskou a novým využitím uvolněných prostor přesuny rozhodně nekončí. Až bude na Povážské celý objekt hotový, půjdou tam i školáci ze 2. stupně na Velkém náměstí. Radnice tak bude moci tuto budovu využít k zamýšlenému sestěhovávání svých úředníků takzvaně pod jednu střechu.

Podle tajemníka městského úřadu Jana Tůmy v první fázi dojde především k propojení budov. První přijdou na řadu část odboru vnitřních věcí a sociální odbor, které jsou nyní v budově bývalého okresního úřadu v ulici Smetanova. Potom bude následovat i vystěhování nádvorní budovy radnice. Jestli dojde k jejímu zbourání či bude dál nějak využitá, to je zatím otevřené. „Základní předpoklad je ale ten, že by celý dvůr měl sloužit k parkování jak pro zaměstnance či klienty radnice, tak okolní obyvatele,“ doplnil. Jen odbor dopravy zůstane z provozních důvodů na místě, a to v areálu po silničářích v ulici Poděbradova.

Nejasný je i osud bývalého okresního úřadu. Ten patří státu a spravuje ho úřad práce. Viktor Hončarenko se za strakonické kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR zmínil, že v danou chvíli určitě neexistují konkrétní plány na jeho využití. „Vzhledem k tomu, že stále ubýváme, se dá spíš počítat s tím, že se tohoto objektu budeme chtít zbavit, tedy ho prodat,“ dodal.

Sestěhovávání radnice může začít příští rok. Kdy ale skončí, to se podle Jana Tůmy zatím nedá odhadnout.

Kromě hlavní budovy radnice na Velkém náměstí obývá městský úřad i vedlejší objekt někdejší banky. Část úředníků je i v horních patrech nárožní budovy, kde v přízemí sídlí Komerční banka. Právě mezi hlavní budovou a Komerční bankou se nachází škola, kterou žáci opustí už příští rok.