Podle výsledků předběžného vyšetřování byl devětatřicetiletý muž z Českých Budějovic na návštěvě u svého příbuzného, údajně dědečka. „Ve čtvrtek dopoledne muž pravděpodobně pod vlivem halucinací vytáhl na rodinné návštěvě na svého příbuzného kuchyňský nůž a začal ho bodat do oblasti hrudníku,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Jak dodal, než byl ve svém konání zastaven, stačil zasadit mnoho bodnořezných ran. „Ani okamžitá první pomoc lékaře záchranky nestačila k tomu, aby byl život pětaosmdesátiletého muže zachráněn. Příčinou úmrtí byla mnohačetná zranění neslučitelná se životem. Více ozřejmí nařízená soudní pitva,“ dodal Bajcura.

Podle jeho dalších slov přivolaní policisté podezřelého muže zadrželi. „Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy a podali státnímu zástupci podnět k vzetí do vazby,“ doplnil mluvčí s tím, že s ohledem na přání rodiny a z taktických důvodů nebude policie do skončení vyšetřování podávat bližší informace.

„Ten muž před nějakou dobou onemocněl encefalitidou a špatně se z toho léčil, takže z toho má dodnes psychické problémy. Odtud nejspíše mohl pramenit jeho útok,“ odhadoval obyvatel Mahouše, který si nepřál být jmenován. (mis, luk)