Hrboly rozhoupávající auta při projíždění, nerovnosti způsobující problémy chodcům. Tak to vypadalo v ulici U Sv. Markéty proti hlavní poště. „Ono to zase nebylo tak hrozné, jako třeba dřív v ulici Kochana z Prachové. Ale když už je to opravené tam, je hotový kus směrem k Velkému náměstí a Palackého náměstí taky vcelku ujde, byla by škoda, kdyby to tady takhle zůstalo. Kdoví, kdy se tady něco pořádného bude dělat,“ popsala situaci obyvatelka Strakonic Květa Čalová.

Napravit tento stav by měla podle mluvčí radnice Ireny Malotové právě zahajovaná oprava, tedy předláždění a úprava nerovností. „Ulice je od poloviny týdne částečně uzavřena. Průjezd je zajištěn jedním pruhem,“ uvedla. Částečná uzavírka potrvá do konce měsíce. Akci dostala na starosti pražská firma Huko a cena díla je 287 tisíc korun včetně DPH.

Horní část ulice U Sv. Markéty nový povrch už má. Došlo k tomu v první polovině uplynulého roku v rámci úvodní etapy rekonstrukce Velkého náměstí a navazujících prostor. Ta má stát celkově zhruba 79 milionů korun. Přibližně polovinu z tohoto obnosu pokryjí evropské dotace, které Strakonice získaly prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města.

Podobný problém jako opravovaný úsek ulice U Sv. Markéty, ale určitě ve větších rozměrech a delší dobu, měla i sousední ulice Kochana z Prachové. O tom se zmínil místostarosta Pavel Pavel. Až po řadě výtek radnice kývla na opravu, která by měla komunikaci alespoň dočasně pomoci. „S předlážděním ulice Kochana z Prachové jsme jak my, tak lidé spokojení, tak jsme přistoupili i k další opravě,“ dodal místostarosta. Zmiňovaný úsek ulice U Sv. Markéty přitom bude dělat stejná firma jako opravovala ulici Kochana z Prachové.

Během července tam za 234 tisíc korun včetně DPH došlo k vyrovnání nerovností a předláždění. Ke skutečné rekonstrukci má dojít až se stavbou nového kanalizačního sběrače. V jeho případě ale žádný termín zatím určen nebyl.

Ulice Kochana z Prachové i dolní část ulice U Sv. Markéty v Integrovaném plánu rozvoje města nejsou. Pro obě tedy platí, že oprava je zcela bez dotací.