Ozval se v pondělí Deníku s tím, že se nehoda stala jinak, než jak prezentoval mluvčí Jiří Matzner. „Takto to rozhodně nebylo,“ zlobil se.

Jak jsme uvedli v pondělí, na rychlostní silnici R4 u Mirotic na Písecku se podle informací policie střetla dvě auta a do nich narazil motorkář. „Řidič maseratti předjížděl ford. Při manévru jej namáčkl na svodidla. Do vozidel pak narazil motorkář,“ uvedl v sobotu jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.
U nehody ale žádné vozidlo maseratti nebylo. Chybný byl i popis samotné události, při které se vážně zranil jeden člověk. „Chevrolet jel v levém pruhu. Můj otec, který není žádný motorkář, jel v pravém pruhu na skútru. Řidič zeleného fordu chtěl předjíždět mého otce, nevšiml si dalšího auta a narazil do chevroletu. Obě auta jela mimo silnici a ford smetl mého otce. Viníkem nehody byl právě řidič ve fordu. Otec leží na ARO v Budějovicích, nevíme, co s ním bude,“ popsal Deníku Petr R.

Po upozornění Deníku na nejasnosti policie původní informace upravila. Mluvčí policie Kamila Ingrišová včera potvrdila, že se nehoda stala tak, jak ji popisuje Petr R.

Jiří Matzner Deníku vysvětlil, že se jednalo o prvotní informace od občanů, záchranky, policie a hasičů, které se postupně – výslechy svědků a vyšetřováním – změnily.