VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak upekli boudu na amanta

České Budějovice – Prostitutku Františku (24) od Skoronic si oblíbil 45letý pan Anton.

17.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Až tak, že jí uvěřil, že chce na E55 skončit a odjet k němu do Rakouska, ale že jí v tom brání pasáci, kteří za ni chtějí 3000 eur, jinak že ji odvezou na jinou štaci do Švýcarska.

Sešli se na rakouské straně hranice loni 12. července odpoledne. Pan Anton přivezl 3100 eur – 3000 jako „výkupné“, stovku požadovanou pro řidiče Attillu F. (41) za dovezení Františky a za tlumočení. Slečnu pak přivezli v oktávii Attilla s Ľudovítem K. (42).

Františka nasedla se zavazadly do vozidla pana Antona a ten přistoupil s penězi k oktávce. Když u okénka částku přepočítával, jeden z mužů mu obálku s eury vytrhl z ruky a vůz ujížděl k hranici.

Františka vyskočila z auta ctitele a běžela za oktávií do Čech, kde ji zadržela policie.

Všichni aktéři z české strany byli letos v březnu odsouzeni soudem v Č. Krumlově za přečin podvodu. Františka na rok podmíněně na tři léta s dohledem, Ľudovít taky na rok se 30měsíční zkušební dobou, ale navíc k vyhoštění na pět let, a Attilla za tento přečin a sbíhající se drogový delikt, výtržnictví a podvod z jiného rozsudku k souhrnným 20 měsícům podmíněně na tři roky a k vyhoštění na šest let. Společně mají panu Antonovi nahradit škodu.

Františka tvrdila, že tři tisíce jí nabídl poškozený za to, že s ním odjede. Souhlasila, byť prý věděla, že s ním nevydrží – chtěla si peníze vzít a utéct. Na hranicích viděla, že nese k autu stovku pro Attillu za tlumočení, obálku prý neviděla. Když se k ní vrátil, řekla mu, že je narkomanka, on jí začal nadávat a házet s ní, tak mu utekla. U soudu to změnila na odchod zcela normální.

Také obvinění muži popřeli, že by se na vylákání peněz od Rakušana dohodli.

Ľudovít to líčil tak, že Františka chtěla odvézt na hranici a on o to požádal kamaráda. Františka si do auta toho Rakušana dala věci a ten pak došel k nim, podal jim ruku a položil na palubovku oktávie sto eur. Neví proč, prý si o ně neříkali. Nic mu z ruky netrhali.

Takhle to popsal i Attilla s tím, že o té stovce jim Rakušan řekl, že je za odvoz.

Pan Anton vypověděl, že mu Františka s pláčem líčila, jak ji pasák mlátí, a že chce s prostitucí skončit. Nabídla mu, že za 200 eur by s ní mohl strávit celou noc. Když pro ni přijel, setkal se poprvé s oběma muži. Ľudovít mu sdělil, že dívku propustí za 3000 eur. V noci ho Františka prosila o zaplacení hned druhý den. Když ji odvezl zpátky, Attilla mu řekl, aby to zaplatil, jinak by dívku Ľudovít znovu zmlátil a poslal do Švýcar.

Popsal pak děj na hranici. Dodal, že když utíkající Františku dohnal, ptala se ho, zda stáhne trestní oznámení, pokud kumpáni peníze vrátí. Později ho všichni tři navštívili v Linci a tvrdili mu, že peníze jsou složeny na policii, aby oznámení stáhl.

Při tvrzení proti tvrzení posuzoval soud věrohodnost aktérů a s poukazem na rozpory ve výpovědích obžalované označil za nevěrohodné. Uvěřil naopak poškozenému a uznal trio z E55 viným.

Při úvaze o trestu soud přihlédl i k lehkovážnému chování poškozeného. Františka a Ľudovít K. se činu dopustili v podmínce. Uložil jim proto tresty na samé spodní hranici sazby. Mužům, kteří mají rodiny na Slovensku, pak uložil i vyhoštění – K. i přesto, že v Budějovicích pečuje o nemohoucí matku.
Pánové se odvolali, ale k veřejnému zasedání přišla i pravomocně odsouzená Františka, prý aby řekla, že u soudu v Českém Krumlově lhala a teď chce uvést celou pravdu. Soud ale označil za nadbytečné zjišťovat, jak na událost nahlíží po roce. Odvolala se i státní zástupkyně.

Soud pak doplnil dokazování o vyjádření ošetřujícího lékaře matky Ľudovíta K. a o potvrzení magistrátu, že na péči přispívá obžalovanému částkou 96 000 Kč ročně. V závěrečné řeči obhájce polemizoval hlavně se závěry soudu o věrohodnosti poškozeného a o odůvodněnosti vyhoštění.

Krajský soud poté odvolání žalobkyně a Attilly F. zamítl a rozsudek změnil jen ve výroku o vyhoštění Ľudovíta K .

Okresní soud zjistil a kvalifikoval projednávaný skutek správně, konstatoval odvolací senát. Vyhoštění Ľudovíta K. ale podle něj brání zákonné překážky, okolnost péče o matku je vylučuje. Žádné překážky naopak nebrání vyhoštění Attilly F. – nemá v ČR trvalý pobyt a stálé zaměstnání, pracuje v Rakousku a to, že u nás jeho zeť provozuje restauraci, není důvodem, proč by musel v ČR pobývat, řekl předseda senátu. Do výměry doby vyhoštění se pak promítlo i jeho předešlé odsouzení za násilnou trestnou činnost a drogy. „I z toho důvodu je jeho vyhoštění případné,“ uzavřel předseda senátu.
A Attilla F. ještě v soudní síni dal najevo, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.

Autor: Vladimír Majer

17.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Průvod maškar vyrazil  v sobotu odpoledne po Sudoměři.
25

OBRAZEM: Maškary putovaly po Sudoměři a hostem průvodu byla i Ester Ledecká

Trasa Lipno nad Vltavou - Studánky - Dolní Dvořiště je také podle informací řidičů s opatrností sjízdná.
10

Ledovka, zasněžené silnice a nehody, to jsou aktuálně jižní Čechy

OBRAZEM: Dětské maškarní odpoledne zpestřila loutková pohádka

Číčenice – V sobotu 17. února odpoledne byly prostory horní číčenické hospody plné dětí.

Vítáme vás mezi námi

Strakonice - Nabízíme vám fotogalerii novorozenců, kteří v uplynulých týdnech spatřili světlo světa.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

OBRAZEM: Maturanti z oktávy měli svůj ples

Strakonice - V pátek 16.února 2018 se v Kulturním domě ve Strakonicích konal Maturitní ples studentů Gymnázia Strakonice – Oktáva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT