Konečně! To zaznívá od mnoha lidí v souvislosti s právě probíhající opravou ulice Kochana z Prachové v centru Strakonic. Myslí si to například i obyvatel města Václav Heřmanský, kterého jsme tam včera zastihli. „Tato ulice byla už hodně zničená, opravdu bylo třeba ji opravit,“ řekl.

Problém je snad dvacet let starý. Byl terčem výtek občanů a vloni v květnu kvůli tomu dokonce vznikla petice, kterou podepsalo přes dvě stě lidí.
Radnice se nejprve zdráhala s jakoukoliv rekonstrukcí začít. Důvody vysvětlil místostarosta Pavel Pavel. „Pod ní má být veden nový kanalizační sběrač, tak se nám do toho nechtělo,“ uvedl. Nakonec ale na provizorní řešení, při němž mají být odstraněny největší nerovnosti, radnice přece jen kývla.

To vše bude stát 234 tisíc korun včetně DPH. „Není to skutečná rekonstrukce, ta by byla v řádu milionů,“ poznamenal místostarosta.

Mezi projekty zařazené do Integrovaného plánu rozvoje města, pomocí nějž proudí evropské peníze i do současné proměny centra Strakonic, se ulice Kochana z Prachové nedostala.