Robert Vano a jeho fotografie budouv pondělí 11. červencek vidění v Galerii Dolní brána v Prachaticích. Fotograf přijede na zahájení své výstavy, jež potrvá do 10. září. Vernisáž začne v 17 hodin.

Divadelní představení Jaroslava Duška Čtyři dohody se uskuteční v úterý a ve středu od 19 hodin v Pasekách u Horní Stropnice u kamenné pyramidy a zvonice, součástí bude koncert hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala.

Ve středu zmizí z Čechovy ulice v Písku kontejnery. Přesunou se pod zem.

Jindřichohradecký zámek bude od čtvrtka do neděle hostit 18. ročník festivalu Folková růže. Mezi hlavní hvězdy budou patřit Žalman a spol., Spirituál kvintet, Hop trop či Žamboši. Součástí je výstava kresleného humoru v zámecké zahradě.

Jarmarkem a řemesely ožije v sobotu náměstí v Rožmberku nad Vltavou. Slavnost uzavře laserová show, která bude mít v kraji premiéru. Efekty se budou promítat na zdi hradu.

Kubešova Soběslav v sobotu a neděli představí už posedmnácté dechovky. Galaprogram na náměstí začne v neděli v 10 hodin.

Festival Mighty Sounds na táborském letišti u Čápova dvora otevře brány v pátek v 15 hodin. Nonstop program potrvá do nedělní noci. Do Tábora míří české i zahraniční kapely.

V neděli vypukne v táborském areálu Komora na sídlišti Nad Lužnicí další farmářský trh a pokus o největší piknik v republice. S sebou vezměte deky a košíky, jídlo nakoupíte na trhu. (zprav)