Jet mezi Strakonicemi a Katovicemi na kole není příliš bezpečné. Může za to úsek od Střely až na konec Nového Dražejova, kde vyznačená cyklostezka vede po silnici I. třídy. Brzy se to ale má změnit.

Strakonická radnice vyslyšela návrh Nadace Jihočeské cyklostezky, aby tento úsek byl přeznačený a trasa nově vedla po druhém břehu přes Pracejovice. Podrobnosti přiblížil starosta Pavel Vondrys. „Nově by trasa měla vést z Katovic po mostě na pravý břeh řeky, dále po silnici III. třídy přes obec Pracejovice do kempu na Podskalí, kde se přes lávku vrací na pravý břeh Otavy na původně vyznačenou trasu,“ vysvětlil.

Náklady by podle něj přitom měly být minimální. Bude se jednat jen o přeznačení a přemístění tabulek. Důležité bude to, aby se nová trasa už objevovala v nově připravovaných materiálech.

Pro místní cyklisty změněná trasa není nic nového. Už nyní mnozí jezdí raději tudy, než by si troufli na frekventovanou komunikaci. Jedním z nich je i Pavel Machoň ze Strakonic. „Tudy bych jel, jedině kdybych opravdu musel, kdybych se do cíle nikudy jinudy nedostal. Přeznačení ale bude dobré hlavně pro cizí, které tak stezka nepovede přímo pod kola aut,“ podotkl.

Tah ze Strakonic do Katovic je všeobecně považován za nebezpečný. Už tam do šlo k několika případům, kdy byl sražen chodec nebo cyklista. O dalších dopravních nehodách ani nemluvě.