Poněkud odlišný názor má ale Jiří Dvořáček (57). „Péče je dobrá, ale chybí mi klidné posezení v některých částech města. Třeba na třídě J.P. Koubka,“ uvedl.

Radnice ale pro letošek s žádnými většími projekty a zásahy do zeleně nepočítá. Na údržbu a péči uvolnila z rozpočtu, který je cca 120 milionů korun, částku 1,9 milionu.

Jedinou možností na peníze jsou dotace. Loni Blatná obdržela výpomoc na jabloňový remízek při cestě na Skaličany. „Letos jsme dostali peníze na pokračování tohoto remízku, kde budou ovocné i neovocné stromy,“ doplnil místostarosta Pavel Ounický. Celkově jde o více než šedesát stromů. Akce přijde na 100 000 korun, Blatná obdržela cca 90 tisíc.

Skaličany jsou místní část Blatné.

Podle bývalého starosty Josefa Hospergra vzrostly náklady na péči o zeleň ve statisících korun. „Například v roce 1995 bylo z rozpočtu uvolňováno kolem 40 tisíc. Loni už to bylo 1,2 milionu,“ zavzpomínal.

Zlomové byly záplavy v roce 2002, které na městské zeleni ani stromořadích škody naštěstí nenadělaly. Postižen byl pouze zámecký park, kde muselo být poraženo na 500 olší. Město majitelům přispělo polovinou.

Péči o zeleň v Blatné mají na starosti technické služby. Celkem jde o necelých 16 hektarů.