Využil polední přestávky, kdy vnikl do prodejny. Nalezenými klíči odemkl vitríny a odcizil přes dvacet mobilních telefonů různých značek v celkové hodnotě 91 300 korun. Dále vypáčil pokladnu na pultu a odcizil finanční hotovost a dobíjecí kupóny. Škoda je vyčíslena na 140 000 korun.

Z dosud zjištěných informací mezi 12. a 12.30 h do výlohy prodejny mobilních telefonů nahlížela žena ve věku kolem 40 let s krátkými vlasy oblečená v hnědé bundě. Je možné, že právě ta mohla uvnitř prodejny vidět podezřelý pohyb. Svědectví této ženy by mohlo přinejmenším upřesnit dobu spáchání uvedeného činu.

V prostoru před obchodním domem Labuť se také pohybovali dva muži ve věku kolem 35 let. Jeden z nich postával nad schodištěm naproti prodejně. Muž byl bílé pleti s krátkými tmavými vlasy, 190 cm vysoké postavy, na sobě měl tmavé sportovní oblečení a v ruce držel rozevřený deštník. Zezadu kalhot nebo bundy měl bílou skvrnu nebo nášivku. Druhý muž bílé pleti byl o něco menší, měl krátké světlejší vlasy. Oblečený byl do modrých riflí a světlé bundy a na hlavě měl světlou kšiltovku. Stál pod schodištěm a telefonoval.

I tito dva muži, kteří v inkriminovanou dobu stáli opodál, by mohli podat policistům důležité informace. Také informace o totožnosti těchto dvou mužů může policistům pomoci při vyšetřování.