Právě toto sportovní odvětví láká stále více lidí bez ohledu na věk. Lze si v něm totiž vybrat jak sportovní, tak vyloženě turistický a relaxační směr.
Informace o takových možnostech využití volného času najdete na webových stránkách měst a obcí, podrobnosti podají také informační centra.

In–line bruslení je fenoménem současných představ aktivního odpočinku. Na této stránce naleznete jak informace o možnostech v „okresních městech“, tak i rady odborníků pokud se pro tento sport rozhodnete.

Jedna rada si ale zaslouží zdůraznit: Pokud se rozhodnete věnovat in–line bruslení, tak pouze na místech k tomu určených. Zabráníte tak zbytečným úrazům.

Brusle:
Rekreační – mají pohodlnější botu, je více dbáno na pocity bruslaře. Také kolečka na těchto bruslích jsou pomalejší a jízda na nich proto i bezpečnější. Používají se na cyklostezkách nebo oválech.
Cenová dostupnost:
– Pro děti od 700 do 1300 korun.
– Pro dospělé 1200 až 3000 korun.
Závodní – nízká, velmi pevná bota. Převládá účelnost, rychlejší kolečka. Tyto brusle jsou určeny pro rychlostní bruslení.
Cenová dostupnost: 5000 až 10 000 korun.

Ochranné prostředky:
Helma (může být cyklistická) – 500 korun.
Nákoleníky, rukavice a náloketníky (prodává se celý set) – 300 korun.

Rady pro začátečníky:
– Nechte si při výběru poradit v odborné prodejně, kde vám zajistí i seřízení bruslí a případný servis.
– Nestyďte se zeptat těch, kteří už nějakou dobu jezdí. Rádi vám poradí, jak začít jezdit bez zbytečných karambolů.
– Vyberte si pro začátek pouze rovinku s kvalitním povrchem a vezměte sebou dobrého známého pro případ, že by došlo k úrazu.
– Nepodceňujte ochranné prostředky.