Sebastián Novák chodí do druhé třídy Základní školy ve Štěkni a patří mezi nejlepší sběrače obalů od čajových pytlíků. Z nich lepí téměř všechny děti z celé školy na čtvrtky velikonoční vajíčka. Usilují tak o zápis do České knihy rekordů. „Už jsem jich přinesl přes šest set,“ chlubí se malý školák, který pije nejraději černý čaj.

Za prvotním nápadem stojí třídní učitelka druhé třídy Dana Petrášová. „Nejprve jsme podobným způsobem lepili o Vánocích přáníčka rodičům. Potom mě napadlo, že bychom mohli zkusit vytvořit rekord,“ přibližuje Dana Petrášová.

Na vytvoření unikátního českého rekordu začala škola pracovat v lednu a v únoru letošního roku, kdy děti sbíraly obaly od čajů. „Už jich máme v tento okamžik minimálně pět tisíc, český rekord je něco přes devět stovek. Takže rekord už jsme určitě překonali,“ dodala Dana Petrášová.

Ale škola ještě nemá vyhráno. Už sice kontaktovala Agenturu Dobrý den v Pelhřimově, která v Česku oblast rekordů a kuriozit zastřešuje, ale k zápisu jí chybí poplatek 5000 korun. „Doufáme, že se nám ho podaří sehnat. Zatím máme 1200 korun,“ uzavřela Petrášová.

Děti chtějí svůj záměr dokončit do Velikonoc. Výsledkem má být velký obraz vytvořený z velikonočních vajíček z obalů od čajů. Výsledek pak rodiče uvidí na školní soutěži Talentmánie.