Devítiměsíční stopka na výstavbu rodinných domků v lokalitě Na Blýskavkách skončila. Loni 30. června ji vystavil krajský úřad pro nesrovnalosti ve změně územního plánu s pořadovým číslem jedna. V ten okamžik vešel v platnost původní územní plán, který další výstavbu neřešil.

Z osmi parcel se „zákaz“ dotkl tří zájemců o výstavbu. Jedním z nich byla i zastupitelka Lenka Scheinherrová. „Nijak zvlášť nás to neomezilo, ale určitý risk to byl. Koupili jsme s manželem parcelu s vědomím, že nějaký čas nebudeme moci stavět. Takže projekt, hypotéku a podobné věci budeme teprve řešit,“ řekla včera.

O platnosti změny územního plánu rozhodlo pondělní zastupitelstvo. „Pro nás je nyní důležité, že se v této lokalitě dá stavět. Ty majitele parcel, kterých se blokace ze strany kraje dotkla, jsme včas informovali s tím, že chybu napravíme,“ doplnil místostarosta Pavel Ounický.

To potvrdila i Scheinherrová. „Bylo nás slíbeno, že v dubnu už bude vše v pořádku.“ Lokalita Na Blýskavkách patří mezi lukrativní pozemky na území Blatné. „Metr čtvereční tady stojí od šesti set korun za metr čtvereční výše,“ řekl šéf odboru výstavby Radek Hajna.

Na delší dobu je to ze strany města poslední krok v prodeji pozemků na výstavbu rodinných domků. Další pozemky by mohly být k dispozici v lokalitě Sahara v horizontu přibližně pěti let.