Úterý 5. dubna: Na ekologické škole ve Veselí nad Lužnicí se uskutečníochutnávka jihočeských sýrů a piv. Dělají je studenti v rámci projektu Chuť vůně jižních Čech a Dolních Rakous.

Zájemci o čerstvé potraviny od výrobců se dočkají i v Písku. Ve středu 6. dubna se Na Bakalářích uskuteční první farmářské trhy. Zákazníci mohou přijít v 7 hod., prodávat se bude asi do 18 hod.

Prachatické muzeum ve středu 6. dubna chystá zahájení výstavy s velikonoční tématikou. Lenka Volková představí Svět kraslic a zájemci si budou moci vyzkoušet výrobu tradičních velikonočních symbolů, a to do pátku 8. dubna.

Ve čtvrtek 7. dubna Husitské muzeum v Táboře připravilo přednášku archeologa Rudolfa Krajíce Zapomenuté příběhy mincí. Začátek je v 17 hod.
Jak zajistit v lipenském jezeře kvalitní vodu pro jeho obyvatele budou debatovat odborníci i laická veřejnost na 11. ročníku Setkání přátel čisté vody, které se uskuteční v pátek 8. dubna v Muzeu Frymburk.

Už 12. ročník soutěže Miss dětských domovů (DD) ovládne v sobotu 9. dubna od 13 hod. strakonický dům kultury. Nápad vznikl před lety v DD ve Volyni jako odpolední program pro dívky. Nyní je z něj už několik let prestižní soutěž krásy.

Své zastupitele si zvolí v sobotu 9. dubna od 7 do 22 hod. obyvatelé Litvínovic a Branišova, kde se po podzimních volbách nepodařilo sestavit zastupitelstva.

V sobotu 9. dubna bude zahájena tradiční výstava Amarylis na zámku Třeboň s podtitulem Amarylis a japonská inspirace, která bude doplněna výstavou bonsají. K vidění bude do 17. dubna od 9 do 16 hodin. Na víkend 9. a 10. dubna je připravený doprovodný program. V sobotu 9. dubna v Třeboni pořádat hotel Zlatá hvězda veletrh svatebních služeb.

V sobotu 9. dubna se koná v Housově mlýně v Táboře hodokvas čili středověká hostina s dobovou zábavou. V neděli 10. dubna se uskuteční vyhlašování Magnesie Litery, kde má táborské nakladatelství Baobab želízko v ohni v podobě dětské knížky Terezy Říčanové Noemova archa. ⋌(edi)