„Co se týče teraristiky, je to v podstatě první taková akce v jižních Čechách,“ zmiňuje jeden z organizátorů Radek Frčka. „Na Strakonicku se tomu lidé moc nevěnují, proto i prodejci, kteří tady jsou, přijeli převážně z větších dálek,“ doplňuje druhý z organizátorů Václav Machovec.

Na aqua a terra burze bylo dohromady cca 15 prodejců ze Strakonic, Horažďovic, Prahy, Příbrami, Plzně, Spáleného Poříčí, Černé v Pošumaví či ze Stříbra.

Od 9 do 13 hodin se mohli příznivci akvarijních a terarijních živočichů přijít do strakonické sokolovny pouze podívat nebo i koupit nový přírůstek či akvarijní rostliny a krmivo.

Jedním z prodejců byl Dalibor Večeřa z Veselí nad Lužnicí (na fotografii), který tady nejen prodával chameleony, agamy a podobně, ale také prezentoval Střední odbornou školu pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí, která vychovává budoucí ekology. „Ve Strakonicích jsem poprvé v životě, ale moc se mi tady v sokolovně líbí a jsem rád, že se taková akce zavádí v dalším městě,“ říká.

Další aqua a terra burza proběhne 24. září a možná mezitím i v červnu, což zatím není podle organizátorů jisté.