„Koncem února podezřelý vyhledal policistu přímo v jeho bydlišti, kde mu nabídl půl milionu korun. Rovněž mu přislíbil bezplatné doživotní truhlářské práce, když překvalifikuje jeho dopravní přestupek tak, aby mu nebyly odňaty trestné body a nepřišel tím o řidičské oprávnění,“ popisuje jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Policista však rezolutně a ihned překvalifikování přestupku i přijetí úplatku odmítl.

Podezřelý ale podle Millerové neváhal a do místa trvalého bydliště policisty se vypravil znovu ještě téhož dne odpoledne. „Zde znovu nabídl úplatek manželce policisty ve výši 20 až 30 tisíc korun a zdarma zhotovení nábytku do celého bytu, když využije svého vlivu na manžela, aby překvalifikoval onen dopravní přestupek. Žena rovněž veškeré jeho návrhy odmítla,“ uvedla Millerová.

Policista o jednání muže ihned informoval svého nadřízeného a případ si převzali jindřichohradečtí kriminalisté.

Před několika dny komisař služby kriminální policie a vyšetřování z oddělení hospodářské kriminality vyhotovil usnesení o zahájení trestního stíhání muže. Ten nyní čelí obvinění z přečinu podplácení a nepřímého úplatkářství. Je stíhán na svobodě.

Loni se v podobné situaci ocitl policista na Třeboňsku, kde mu pachatelé vloupání nabízeli při silniční kontrole peníze, aby je nechal jet.