Podobnou „dávku“ má na tachometru svého sypače každou zimu. „Moc se to neliší, ale začátek loňské zimy stál opravdu zato,“ dodal.

Zimní údržba 2010 – 2011 stála strakonickou správu na silnicích prvních, druhých a třetích tříd 31 865 000 korun. „Jedná se výhradně o náklady na zimní údržbu – pluhování, posyp a související náklady,“ uvedl včera šéf strakonické správy a údržby silnic Bohumil Krejčí.

K tomu silničáři vysypali na komunikace 3475 tun posypové soli a 8534 tun drceného kameniva. „Loňský rok byl trochu výjimečný. Nejkrutější pro nás byl leden a prosinec,“ doplnil Krejčí.

Ve čtvrtek 31. března zima pro silničáře oficiálně skončila. Řidič Jaroslav Mácha (51) ze Strakonicka, stejně jako řada jiných, očekává, že už tedy brzy začnou mizet díry v silnicích. „Nejprve začne úklid komunikací, pak vyspravování výtluků. Co se týká silnic tříd první třídy, je to otázka požadavku od Ředitelství silnic a dálnic. V naší režii jsou dvojky a trojky,“ odpověděl mu Krejčí.

V zorném poli řidičů je především Podsrp. Podle Krejčího se rozhoduje o tom, zda nakonec nedojde k celoplošnému vytvoření nového povrchu.