Velká komplikace to je pro Vladimíra Kotmela ze Strakonic. „Tentokrát jsem nebyl, ale třeba ve středu bych mohl, ve čtvrtek už ne. Jsem sice v důchodu, ale mám i jiné povinnosti. Příště chci určitě jít, a tak si budu muset udělat čas na dva dny,“ řekl.

Tak to vidí opoziční zastupitel Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost). „Všich〜ni máme nějakou práci. Udělat si čas na celé odpoledne dva dny po sobě je problém. Vůbec ohraničit jednání časově je špatně. Mohlo by být častěji, třeba bychom i víc probrali. Navíc mohou důležitější věci zůstat na druhý den,“ dodal.

A to se také stalo. Ve středu z hlavních bodů předem schváleného programu došlo jen na změny jednacího řádu a informace o teplárně. Třetí etapa rekonstrukce Velkého náměstí či odměny zastupitelům zůstaly na čtvrtek.

Břetislav Hrdlička navrhoval začátek posunout z 15 na 16 hodin. To ale i konec byl později večer, což se radním nezamlouvalo. Naopak navrhli omezení do 19 hodin a pokračovat další den, aby se vyhli prodlužování zasedání trvat do pozdních hodin. Starosta Pavel Vondrys (Slušnost a jistoty pro Strakonice) uvedl: „Když bude nějaký bod rozjednán, dokončíme ho a další bude až druhý den.“

Tuto změnu jednacího řádu zastupitelé schválili.