Jen o vlásek unikla na stejném místě sotva před měsícem podobné situaci osmatřicetiletá Ivona Bicková ze Strakonic. „Když jsem přecházela, tak tak jsem stačila uskočit na chodník před projíždějícím autem,“ popsala.

Že se jedná o místo ošemetné jak pro chodce, tak pro řidiče, potvrdila policejní mluvčí Jaromíra Nováková. „Na takových širokých komunikacích k přehlédnutím dochází,“ potvrdila.

Podle starosty Pavla Vondryse by větší bezpečí chodcům měly zajistit betonové ostrůvky uprostřed dvou ramen zmiňované křižovatky, a to do ulice Na Ohradě a Ellerova směrem k Lidlu. „Lidé by tak přešli půlku ulice, pak by byli chráněni ostrůvkem a přešli zbytek,“ dodal. Podobné řešení už se osvědčilo i jinde ve městě – v ulici Husova, na Katovické či v ulici Na Ohradě v blízkosti obchodního domu Prior.

Každý z ostrůvků by měl stát kolem tří set tisíc korun. Nyní chce město žádat o příspěvek z grantu Jihočeského kraje. „Snažíme se především získat peníze zvenčí,“ poznamenal starosta. Zároveň ale nevyloučil, že by se do této akce radnice pustila bez cizího přispění.

Uvedené přechody v ulici Ellerova a Na Ohradě už mají kvůli bezpečnosti pronikavější nasvícení.

Navrhované bezpečnostní prvky by měly být mobilní. To znamená, že nebudou pevně spojené s vozovkou. V případě přestavby křižovatky na kruhovou je bude možné ve městě přemístit jinam.