Andrea Lišková se zúčastnila přednášky o mléčné výživě pro nejmenší, aby se dozvěděla novinky a získala cenné zkušenosti ostatních maminek. „Čekám miminko, takže chci být v obraze. I když to není mé první, vím, že s dětmi to mnohdy není jednoduché, co se týče výživy, a tak je každá rada dobrá,“ říká.

Novinkou pro ni na přednášce bylo, že se dětská výživa nemá kupovat například v supermarketech, kde se špatně skladuje. „Občas jsem koupila výživu třeba v drogerii nebo v marketu, ale teď budu asi dávat přednost spíš lékárnám,“ doplňuje.

V pátek 11. březnaproběhla v Mateřském centru Beruška ve Strakonicích pátá přednáška z cyklu přednášek pro maminky s miminky nebo maminky čekatelky. „Týká se to především výživy dětí, takže od témat kojení, přes alergie až po dětské příkrmy. Konkrétně dnes šlo o besedu na téma mléčné výživy versus kravské mléko,“ informuje vedoucí centra Jitka Vápeníková.

Dnes obecně platí názor, že kravské mléko by nemělo dostat dítě do tří let. „Je to subjektivní, ale rozhodně je pro dítě lepší mateřské mléko nebo náhradní mléčná výživa,“ uvádí Vápeníková.

Podobných besed se pravidelně zúčastňuje okolo deseti až patnácti maminek. Není to přednáška vedená jako monolog, ale funguje spíše diskuze mezi zúčastněnými. „Maminky nejvíce zajímalo, kdy začít s mlékem, jaký druh volit a také je zajímalo mléko v souvislosti s alergiemi, protože mléko je jeden z největších alergenů,“ pokračuje vedoucí centra.

Další z cyklu přednášek, které centrum chystá, bude na téma dětské hygieny.