Případ zaměstnával po řadu měsíců nejen táborské kriminalisty. Na rozbití skupiny se podíleli i kolegové z Jindřichodradecka, Benešovska a Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.

Rozsáhlou trestnou činnost páchalo devět drogově závislých lidí – šest mužů a tři ženy. Jejich teritoriem byl Jihočeský a Středočeský kraj.

„Při koordinované realizaci, kdy policisté zadrželi jednotlivé členy této skupiny na různých místech celé republiky, byli do operace nasazeni i policisté speciálních útvarů, a to včetně zásahových jednotek,“ uvedl k úspěchu kriminalistů mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

S většinou zadržených měli policisté již v minulosti co do činění. V gangu měli všichni své úkoly, ale podle informací police se mezi sebou někteří ani neznali. Nejde tedy o strukturu skupiny organizovaného zločinu.

„Jeden z mužů vykrádal rekreační chaty či chalupy, garáže, dílny a zejména pak motorová vozidla. Z těch bral nejen cennosti, ale i benzin či naftu, které získával proražením nádrží aut. Další z členů pak měli na starost prodej odcizeného zboží a za získané peníze nakupovali zejména léky a další prostředky k výrobě drog. Ve velkém vařili pervitin, místo v jejich nabídce však měla i marihuana. Drogy nejen sami užívali, ale poskytovali je i dalším osobám,“ uvedl Doubek.

Policie provedla sedm domovních prohlídek, objevila tři varny pervitinu a množství věcí pocházejících zřejmě z provedených krádeží.

Vypátrat majitele domácích spotřebičů, telefonů, počítačového vybavení, ručního i elektrického nářadí nebo autodílů a malých motorek bude kriminalistům nějaký čas trvat. Policisté zajistili i drogy a peníze, pocházející z trestné činnosti.

„Z devíti zadržených osob se ve vazbě nachází šest. Zbylí tři jsou vyšetřováni na svobodě,“ upřesnil včera mluvčí. Počet obviněných není konečný.