Ministr vnitra Radek John zrušil jeho potrestání kvůli možnému pochybení v souvislosti s vraždou manželů Malhockých.

Bláha byl přitom prvním, koho za tuto kauzu policejní šéf Radomír Heřman postavil mimo službu. Nyní se však může bývalý náměstek vrátit zpět.
„Ministr zrušil rozhodnutí o kázeňském přestupku a trestu a schválil zastavení řízení ve věcech kázeňských. Důvodem je to, že kázeňská zodpovědnost pana Bláhy nebyla spravedlivě prokázána,“ vysvětlil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. To, zda se odvolaný náměstek na své původní místo vrátí, však ještě není úplně jisté. Záleží to na rozhodnutí policejního ředitele Heřmana a ten se bude problémem zabývat až v nejbližších dnech.

Reakci Romana Bláhy se nám včera bohužel nepodařilo přes usilovnou snahu získat. Za krajské ředitelství policie se k případu vyjádřil pouze mluvčí Jiří Matzner. „Magistr Bláha dnes předložil rozhodnutí ministra ve věcech služebního poměru, které se týká zrušení rozhodnutí policejního prezidenta a krajského ředitele,“ potvrdil včera Matzner. Doplnil, že další kroky k naplnění tohoto pravomocného rozhodnutí jsou na pořadu v následujících dnech.