Radek Procházka z Lenory byl průvodčím osobního vlaku Regionova, který se ve středu u Vodňan čelně srazil s manipulačním vlakem ČD Cargo.
„Vůbec nevím, co se vlastně stalo. V první chvíli jsem si myslel, že jsme se na přejezdu srazili s autem,“ vyprávěl včera na nemocničním lůžku strakonické nemocnice. Tam byl ve středu převezen s podezřením na lehký otřes mozku.

Ani jeho vlastní zranění mu ale nezabránilo v tom, aby nezačal okamžitě pomáhat dalším zraněným. „Letěl jsem pro lékárničku a snažil se zjistit, co komu je. Jeden muž naříkal, že má asi zlomenou nohu, tak jsem ho požádal, aby se snažil ležet v klidu. Ale všechno to splývalo. Bylo to jak ze špatného filmu,“ pokračoval.

Procházka roky pracuje u sboru dobrovolných hasičů. Jeho zkušenosti, kdy zasahoval u dopravních nehod, mu pomohly jednat víceméně automaticky.
Ani si přitom všem neuvědomil, že sám měl obrovské štěstí. „Kdybych si nesedl, mohl jsem proletět celým vlakem a bůhví na co narazit,“ krčí rameny.
Do služby nastoupil v 6.11 hodin a byla to jeho první středeční trasa. V nedalekých Číčenicích měl počkat na jiný vlak a vrátit se zpátky . . .

Radek Procházka pracuje u Českých drah od roku 1995, na osobních vlacích asi deset let. Zhruba za měsíc oslaví 33. narozeniny. Včera ráno byl propuštěn do domácího ošetření. Až se zotaví, do svého zaměstnání se určitě vrátí . . .

– Kolem čtvrt na devět ráno dochází k čelnímu střetu osobního a manipulačního vlaku těsně za Vodňany ve směru na Číčenice. Je 14 zraněných, jedna žena (68) tragédii nepřežila.
– Drážní inspekce vylučuje technickou závadu.