„Peníze z prvního grantu vyšly jen na polovinu prostoru, takže bychom rádi letos připravili nějaký program a v příštím roce se pustili do realizace druhé části. Ohledně získání dotací nám i tentokrát přislíbila pomoc Místní akční skupina LAG Strakonicko,“ uvedl starosta Volyně Václav Valhoda.

Vize pošumavské galerie je taková, že by zde vystavovali především místní umělci a malíři. „Výstavních prostor je ve Volyni poměrně dost, ale vůbec bych se nebál, že sa další nevyužije. Je spousta malých regionálních umělců nebo například studentů uměleckých škol, kteří by takovou galerii zaplnili,“ míní ředitel Městského muzea a kulturního centra Jiří Houzim.

Pošumavská tržnice si podle jeho slov stále hledá své příznivce. „Vánoční trhy byly úspěšné, děláme koncerty, výstavy a rádi bychom uspořádali i farmářské trhy. Na duben připravujeme velikonoční trhy,“ dodává Houzim.

Na galerii už se těší Alena z Volyňska. „Mám ráda umění a hodně fandím začínajícím a především našim místním umělcům. Pokud má vzniknout prostor určený také pro jejich výstavy, jen do toho,“ říká žena.

Na dostavbu druhé části pivovarských sklepů bude třeba 1 500 000 až 2 000 000 korun. K realizaci by se mohlo přistoupit v roce 2012.

Rekonstrukce pivovarských sklepů byla finančně podpořena z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova částkou cca 1 900 000 korun a okolo 400 000 korun doplatilo město.