V roce 2009 se v Doubravici postavily nové šatny pro fotbalisty za šest milionů korun. „To patří mezi akce, které se nám v poslední době povedly, i když jsme si na ně museli vzít úvěr ve výši dvou milionů korun,“ říká starosta obce Milan Panuška. Zbytek, tedy čtyři miliony korun, byla dotace z ministerstva financí.

V Doubravici i v Nahošíně, což je přilehlá osada, bylo v loňském roce prováděno asfaltování. „V Nahošíně se v současné době pracuje na opravě požární nádrže a byla dokončena rekonstrukce dvou rybníků – Haltýře a Obecáku,“ pokračuje starosta. Náklady na rybníky činí cca tři miliony korun.

Během následujícího roku se dokončí oprava požární nádrže v Nahošíně, která se vyšplhá na jeden milion korun. Další plánovanou akcí je oprava cesty kolem nově vybudovaného rybníka Haltýř za čtyři miliony korun a oprava koryta u dětského hřiště, která přijde asi na milion korun.

Přímo v Doubravici čeká rekonstrukce dva rybníky – Velkou louži a Nový rybníček. „Také se chystáme na mateřskou školu, kterou čeká zateplení za dva miliony korun, a na vybudování kanalizace od sportovního areálu. To přijde na tři miliony korun,“ konstatuje starosta.

Obec má zažádáno o dotace na opravu kulturního domu, který momentálně není v provozu. „Kulturní dům jsme pronajali, ovšem současná provozovatelka nesplnila, co jsme od ní očekávali, a tak se s ní v současné době soudíme, aby nám sál uvolnila. Rozsudek by měl být vynesen 19. ledna, kde by nám měla zpět předat klíče od kulturního domu,“ zmiňuje Milan Panuška. Kulturní dům by se měl poté dočkat vybílení a nového topení.
V Doubravici funguje mateřská škola, kterou nyní navštěvuje šestnáct dětí místních i z okolí. Obec doplácí na provoz školky 250 000 korun ročně, částečně se podílí i okolní obce, odkud děti také dojíždí.

Roční rozpočet Doubravice je 2 500 000 korun. Z toho mimo jiné splácí úvěr na šatny ve výši 17 000 korun měsíčně a dotují děti, které navštěvují základní školy v Záboří, Strakonicích a Blatné.

V Doubravici fungují čtyři sdružení, a to dobrovolní hasiči, myslivecké sdružení, Červený kříž a tělovýchovná jednota. Poslední zmiňované sdružení je nejaktivnější. „Pravidelně pořádají fotbalové zápasy. Neděli už si občané bez fotbalu nedokáží vůbec představit,“ poznamenává starosta.

Doubravice má v současné době 266 obyvatel, z čehož 45 žije v přilehlém Nahošíně.

TJ Sokol Doubravice oslavila padesátku

Tělovýchovná jednota Sokol Doubravice existuje od roku 1959. „Loni jsme trochu opožděně slavili padesáté výročí, protože v roce 2009 jsme měli rozbourané kabiny, tak jsme to museli odsunout,“ vypráví za TJ Karel Fořt.

Za úspěch považuje, že Doubravice několikrát postoupila do přeboru jako muži a dorost hrál krajskou soutěž. „Žáci posledních pět let vyhrávají v okresním přeboru, s těmi se pracuje dobře. Jen jsme je museli spojit se Sedlicí, protože je málo dětí,“ pokračuje Fořt. Pro fungování mužstva je třeba aspoň pětadvacet dětí.

V Doubravici celá léta vládne především fotbal, jiné sporty se tu nikdy moc neuplatnily. „Osm měsíců v roce jsme vlastně v plné činnosti. Už padesát let. Naším přáním je pochopitelně postoupit v soutěži výš,“ doplňuje Karel Fořt.

V létě pořádají členové tělovýchovné jednoty dvě zábavy na hřišti. TJ Sokol Doubravice má v současné době 155 členů z Doubravice, Nahošína i okolí.