Darčo, pamatuji si tě jako pilnou malou čtenářku, která si ráda chodila vybírat knihy do knihovny. Zůstala ti záliba v četbě dodnes a jakou zajímavou knihu jsi v poslední době četla?
Mnooo, malou čtenářkou jsem kdysi byla, ale pilnou? Víte, kolik jsem vyndala z prasátka na upomínky za pozdní vrácení?  Na čtení moc času není, ale zrovinka mám rozečtenou knihu s názvem Sputnik, má láska, jejímž autorem je Haruki Murakami.

Vím, že mezi tvé největší koníčky patří sport. Mohla bys prozradit všechny svoje aktivity?
Ony se mi ty aktivity tak všelijak střídají, ale nejvíce času jsem za poslední rok věnovala fitboxu, flowinu a zumbě. Na ostatní jaksi nebylo moc času, což mě vůči mé životní lásce, koním, nesmírně mrzí. Ale zkusím se polepšit.

Co tě v životě ovlivnilo a nasměrovalo tímhle směrem?
Tak to netuším. Co si pamatuju, nikdy jsem nebyla schopná chvilku posedět. Rodiče toho zkrátka využili, snad někdy v pěti letech jsem začala s baletem a už se to se mnou vezlo.

Jaký je tvůj životní vzor?
Na tuhle otázku většinou říkám, že křížek, křížek, kolečko. Ale vážně. Nemám asi žádný konkrétní vzor. Ovlivnilo mě v životě hodně lidí, každý ve mně něco zanechal, jen nemám nikoho, komu bych se chtěla podobat.

Jaké bylo tvoje dětství a bylo spojené se sportem?
Dětství bylo takové, že kdybych mohla, dám si to ještě jednou. A nedostatkem sportu jsem určitě netrpěla.

Světem hýbe fenomén zvaný zumba, který jsi zmínila ve svých aktivitách. V čem vidíš jeho potenciál?
Často se o zumbě říká, že je to takový aerobik v latinském rytmu. Ono to tak úplně není. Ale každý si v tom najdeme to své. Její potenciál je především v tom, že je jednoduchá a návyková. Její metodologie je úplně jiná, než na jakou jsme byli zvyklí, hodině velí hudba a pocity každého cvičence.
Pokud vás to baví, je úplně jedno, jestli jdete napravo nebo nalevo.
Důležité je, že se hýbete a máte z toho pohybu radost. Navíc to není omílání jedné choreografie kolem dokola po celou lekci, ale těch skladeb je tam tolik, kolik je chytlavých latinskoamerických melodií. Ty se pak na dalších hodinách po nějaký čas opakují, takže každý má šanci se kroky naučit a pak tančit naplno a nad ničím nepřemýšlet.
Zumba má navíc tak široký záběr, že kromě klasické zumba fitness hodiny můžete narazit mimo jiné i na hodiny zumby gold, která je speciálně upravena pro aktivní seniory, osoby se silnou nadváhou nebo po úrazech. Myslí i na zdravotně postižené formou hodin zumba gold chair class, což je zumba na židlích či invalidním vozíčku. Který sport vám tohle dá?

Co bys doporučila ženám a dívkám s nadváhou?
Ze všeho nejdřív určitě odhodit předsudky. Ať už v běžném životě nebo na jakýchkoliv sportovních lekcích.

Jak bys srovnala sportovní aktivity nás Čechů s ostatními národy? Troufneš si na to?
Asi blbě. Neměla jsem moc možností vycestovat do zahraničí za sportem. Ale kdyby měl být měřítkem počet zumba workshopů, tak z evropských států jednoznačně vedeme.

Jak vnímáš „tu dnešní mládež“?
Vnímám ji dvěma pohledy. Jeden vidí tu „moji“ mládež, která se mi nezdá být tak zkažená, jak říkávají naše babičky, druhý sleduje děti u školy, jak vyvádí z míry kolemjdoucí svou větou: „Hej, nemáš cígo?“

Vím o tobě, že miluješ zvířata. Dokonce některé zvířecí spolky podporuješ. Proč?
Ano, jsou to moje lásky. Už od malička jsem byla ochránce zvířat a každou zvířecí křivdu jsem špatně nesla. Jako malá jsem třeba hysterickým pláčem donutila rodiče, aby toho ptáčka odvezli na veterinu, toho kapra na Vánoce, aby pustili do rybníka a taky jsem jim vnutila pejska z útulku. 
Dost si se mnou užili. Jsem členem Svobody zvířat, kterým měsíčně posílám nějakou tu korunu, když už nemůžu víc přidat ruku k dílu, nedávno se mi podařilo předat peníze i našemu psímu útulku. A proč? Protože – slovy Gándího – čím bezbrannější je živá bytost, tím větší nárok má na lidskou ochranu před lidskou krutostí.

Štafetový kolík tentokrát chytil Martin Pekárek, programátor a správce válečného bunkru.