V tragédii se změnil včera dopoledne svoz domácího odpadu v Malém Dubičném. Padesátiletý řidič popelářského vozu se při couvání od domu pravděpodobně plně nevěnoval řízení a vjel do protisměru a následně do stoky. Na zadních stupátkách stáli tou dobou dva zaměstnanci.

„Auto spadlo do příkopu zadní částí. Přimáčklo asi čtyřicetiletého muže, který stál na levé zadní stupačce. Na místě zemřel,“ uvedl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Druhý muž stihl naštěstí seskočit a vyvázl tak bez zranění. Mrtvého popeláře museli zpoza vozu vyprošťovat hasiči za pomoci jeřábu. „Na místo vyrazila speciální jednotka, která vůz zvedla jeřábem. Další možností bylo použití hydraulických vaků. Vyprostili jsme jednu mrtvou osobu,“ potvrdil operační důstojník hasičů Zdeněk Malkovský. Kvůli vyprošťování vozu bylo Malé Dubičné tři hodiny zcela neprůjezdné.

„Nevím přesně, co se stalo, ale nedalo se vůbec projet. Policajti nás odváděli jednou boční uličkou,“ popsala 26letá obyvatelka obce Zuzana Zaimlová. Požití alkoholu před jízdou u řidiče policisté na základě dechové zkoušky vyloučili. Případ si však převezmou kriminalisté, kteří přiberou i soudního znalce.