Kvůli špatnému parkování totiž dopadli 30letého zločince, po němž pátral i Interpol.

„Na parkovišti elektra U Helmichů v Otakarově ulici jsme si všimli firemního vozidla Škoda Octavia, z něhož vystoupili dva mladíci. Ačkoliv je to místo vyhrazeno pouze pro zákazníky, nedbali toho a vydali se pěšky směrem k parku Na Sadech,“ popisují policisté. Oba muži zákona neváhali a za podezřelou dvojicí se vydali na Rudolfovskou třídu. „Muž, který předtím seděl za volantem, přiznal, že nemá řidičák a řízení mu už zakázal i soud. Jeho spolujezdec měl doklady v pořádku, tak jsme ho pustili,“ doplňují policisté. Podezřelého poté převezli na policejní stanici, kde se ukázalo, že v policejní síti tentokrát skončila opravdu velká ryba.

Po dotyčném totiž pátral i Interpol kvůli rozsáhlým loupežím a krádežím i další trestné činnosti. „Tou dobou už byl na něj vydán příkaz k vydání do výkonu trestu, kterému se vyhýbal. Kvůli dalším záležitostem po něm toužily i další dva soudy,“ zmiňují Dudek s Hitzfeldem.

Po zadokumentování celého případu, které trvalo vpodstatě celý den, odvezli podezřelého do budějovické vazební věznice. „Prozradil se sám, už jen kvůli svému zjevu. Byl neoholený a měl na sobě ošuntělé oblečení. Choval se podezřele, ale se situací byl asi smířen,“ shrnují oba policisté.