Dalším zářezem na pažbě se mohou pochlubit táborští policisté. Po zadržení pachatele, který měl na svědomí čtyřiadvacet případů vloupání do motorových vozidel, i nadále šetřili případy vykradených nákladních aut a dodávek.

Poznatky je dovedly k jednomu z podezřelých, kterého se jim podařilo zadržet ve středu 10. listopadu. „Mladému muži z Táborska se podařilo prokázat na devatenáct skutků, a to zejména vloupání do nákladních dodávek, ze kterých kradl vše, co mohl zpeněžit. Peníze pak použil na pokrytí svých potřeb a nákup omamných a psychotropních látek. Pod tíhou důkazů se doznal i ke krádeži dvou osobních aut, krádeži pohonných hmot a v neposlední řadě i k případu vyhrožování zastřelením majiteli vozidla, který jej při jednom z jeho činů přistihl. Od září tohoto roku způsobil poškozeným škodu v souhrnné výši 170 tisíc korun,“ uvedl mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Muž má kromě jiného na krku obvinění z krádeže, padělání a pozměnění platebního prostředku, nebezpečného vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. I přes svůj věk není žádným nováčkem a k soudu nepůjde poprvé. V současné době podali policisté podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. I přes úspěch policistů to ovšem neznamená, že krádeže a vykrádání aut ustanou. I nadále platí, že auto není trezor.