Iva Chládková se chystá vzdát svého mandátu ve prospěch současného starosty Františka Kopáčka (TOP 09), který ve volbách neuspěl.

„Myslím si, že by byla velká škoda, kdyby František Kopáček již nebyl v zastupitelstvu. Byla bych ráda, kdyby i nadále mohl pracovat pro Sedlici. Moje rozhodnutí je nezvratné,“ zdůraznila Chládková (48), která pracuje jako manažerka. Zkušenosti z politiky zatím neměla. Kandidovala na kandidátní listině TOP 09 jako nezávislá. „Jsem samozřejmě velice ráda, že jsem získala důvěru voličů. Opravdu jsem z výsledků voleb překvapená. I proto, že bydlím v Sedlici krátce. Myslím si ale, že mi k vykonávání mandátu ještě schází potřebná znalost prostředí,“ dodala.

Iva Chládková svůj úmysl vzdát se mandátu už Františkovi Kopáčkovi (67) vysvětlila. Jestli mandát přijme, ale neprozradil. „Nechci se k tomu vyjadřovat. Vše je zatím v jednání,“ uvedl. V seznamu náhradníků stojí na prvním místě.

Podle Ivy Chládkové její rozhodnutí pochopí i většina sedlických voličů. „Vím, že práci starosty tady lidé oceňují, že si ho váží a hodně lidí potěší, když zůstane,“ dodala.

František Kopáček setrval ve funkci starosty Sedlice sedmnáct let. Do komunální politiky vstoupil v roce 1990 jako místostarosta Sedlice. V letošních komunálních volbách se rozhodl zapsat na kandidátní listinu TOP 09 na poslední místo. Dal tak voličům najevo, že o funkci starosty již nechce usilovat. I zvolení do zastupitelstva bude zřejmě ještě zvažovat. „Záleží samozřejmě i na zdravotním stavu,“ upřesnil.

Ustavující zastupitelstvo se v Sedlici bude konat dnes od 18 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Sedlice. Kromě volby starosty a místostarosty bude volen také finanční a kontrolní výbor.

V pátek 12. listopadu od 18 hodin se v zasedací místnosti Městského úřadu Sedlice koná veřejné ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva města. Bude volen starosta, místostarosta, finanční a kontrolní výbor.