VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Javory nejsou kvalitní, přesto začalo jejich vysazování

Strakonice -Pokud nebudou stromy na Velkém náměstí prospívat, bude následovat reklamace.

6.11.2010
SDÍLEJ:

Návrh architekta Josefa Kiszky, který vytvořil studii proměny celého městského centra. Foto: Josef Kiszka

Takové chudinky, řekla si Marie Králová, když viděla stromy vysazované na Velkém náměstí. „Ale jestli se chytnou, mohlo by z nich být pěkné stromořadí,“ připustila zároveň.

Toho, že stromy nevypadají moc dobře, si byla vědoma i radnice. Zatímco ve čtvrtek ještě čekaly javory na konečný verdikt, zda půjdou do země, nebo zpět dodavateli, v pátek přece jen začalo sázení.

Jak potvrdil Ondřej Feit z odboru životního prostředí radnice, nebyly dodané javory babyka ve zcela požadované kvalitě. „Odpovídají sice našim požadavkům z hlediska velikosti, tvaru i jakosti sadebního materiálu, ale některé vykazují nedostatky v přípravě pro výsadbu. Na kmenech několika stromů je patrné, že větve jsou do podchodné výšky uřezány na poslední chvíli, nezhojená poranění svědčí o nešetrné manipulaci,“ přiblížil námitky.
Pracovníci odboru životního prostředí konzultovali tedy celou věc se specialisty v oboru dendrologie a okrasného školkařství. „Na jejich doporučení jsme nakonec rozhodli, že stromky necháme přece jen vysadit. Jsou mladé a jejich vitalita je dobrá. Budeme je ale samozřejmě velmi pozorně sledovat a pokud by neprospívaly, přistoupíme k reklamaci,“ doplnil Ondřej Feit.

Na javory se vztahuje pětiletá záruka.

Na zrekonstruovaném Velkém náměstí má být osmnáct zhruba pětimetrových javorů babyka. Z nich deset bude doplněno architektonickými prvky s lavičkami a dalších osm má stát samostatně.

Autor: Jana Štroblová

6.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

Osek doma zdolal v derby Katovice 2:1.
23

Osek vyhrál derby, ukončil tak šestizápasovou vítěznou šňůru Katovic

Retro ukazuje Strakonice v dávných letech

Strakonice - V Jelence strakonického hradu je k vidění výstava Strakonické retro s podtitulem Od umění ke sportu. Výstava mapuje úspěchy, kterých strakoničtí sportovci či umělci dosáhli doslova před desítkami let. Ale nejen to - můžete zde také vidět unikátní fotografie zachycují proměnu Strakonic, sportovní náčiní od lyží až po motorky či padák a nebo čím se zabývaly místní noviny. Výstava trvá do 31. října

Ocenění od hospodářské komory si odnesli podnikatelé i osobnosti

Strakonice - Ve čtvrtek 19. října v podvečer vyhlašovala Oblastní hospodářská komora ve Strakonicích jako každoročně, významnou společnost roku, významný živnostník, osobnost a rodák. A to za oblast Strakonic, Blatné a Vodňan. Ocenění jsou vybráni z návrhů, které přicházejí od živnostenských úřadů, městských úřadů, úřadů prácea a Rady oblasti JHK Strakonice.

Krátce ze Strakonicka

Strakonicko - Krátké zprávy ze Strakonicka a okolí.

Do volební místnosti dorazil starosta s koláčky od manželky

Strakonice – Třináctý volební okrsek je umístěný přímo v budově městského úřadu na Velkém náměstí. Volební komise se celé odpoledne nezastavila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení