VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všechno stihneme načas, tvrdí stavebníci

Strakonice – Strakonická ulice Lidická směrem ke křižovatce u Hvězdy je stále ještě rozkopaná. Sítě však už jsou hotové, a tak zbývají jen práce na povrchu.

3.11.2010
SDÍLEJ:

Nové Velké náměstí.Foto: DENÍK/Jana Štroblová

To nemůžou stihnout, prohlásila Vlasta Konečná ze Strakonic, když uslyšela datum 18. prosince, což má být oficiální konec prací na rekonstrukci centra v tomto roce. „Snad ještě mezi Hrnčířskou a Sokolovskou, tam už začíná dláždění. Ale směrem ke Hvězdě, tam to ulici zatím vůbec nepřipomíná,“ popsala.
O průběhu stavby informoval na úterním veřejném kontrolním dnu stavbyvedoucí Miroslav Vetíšek. Podle jeho slov jsou v současné době v ulici Lidická inženýrské sítě položené, jen v severní části ještě pokládá svůj kabel O2. Dochází k hutnění velkých ploch a přípravě pro pokládku konstrukčních vrstev. V úseku po ulici Sokolovská už začíná pokládka mozaiky „O víkendu by mělo být vše připraveno pro pokládku zádlažeb. Jsme zhruba ve schváleném harmonogramu,“ dodal.

Podle předpokladů měly skončit i práce na teplárenských rozvodech. Technický ředitel strakonické teplárny František Kutheil potvrdil, že montáž skončila 3. října. V úseku od ulice Sokolovská po křižovatku u Hvězdy došlo do předpokládaného 10. října k předání a 14. října začal zkušební provoz. „Všichni odběratelé na Velkém náměstí i v navazujících úsecích topí. Svou činnost jsme tam prakticky skončili,“ zdůraznil. Jediné, co zbývá, je vakuování potrubí, což zabere nanejvýš čtyři dny a mělo by se uskutečnit v nejbližší době.

Stavební dozor Pavel Rittenauer připomněl, že harmonogram schválený na konci srpna předpokládá ukončení prací 5. prosince. „To stále platí. Na to naváží přejímky a uzavírání dohody o předčasném užívání,“ poznamenal.

Miroslav Škrlant, který má na stavbě na starosti bezpečnost, připomněl, že i v této závěrečné fázi je třeba věnovat dostatek pozornosti zajištění koridorů pro chodce. „Průchod stavbou se mění podle průběhu prací. Je proto třeba více tlačit na to, aby tam zbytečně nezůstával materiál a podobně,“ naznačil možná úskalí.

Požadavky investora, kterým je město, se týkaly v podstatě jen dílčích záležitostí. Zbývá například doladit napojení zrekonstruované části na ulici Hrnčířská. Podle investičního technika radnice Oldřicha Švehly bude třeba rozhodnout až na místě, jak daný úsek dořešit.

Harmonogram prací:
Smluvně daný termín pro letošní část první etapy rekonstrukce Velkého náměstí a navazujících prostor je 18. prosince. Příští rok by měly práce znovu začít v květnu a trvat do listopadu. Do té doby budou hotové úseky v předčasném užívání. Stavba by měla projít kolaudací jako celek teprve až po jejím úplném dokončení.

Autor: Jana Štroblová

3.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve strakonické házenkářské hale se 20. 1. uskutečnilo 2. kolo žákovské ligy starších žáků.
40

Všechny body nezískali, ale pochvalu zaslouží

Mobilheim nedaleko Dobešic, kde byl zavražděn manželský pár.
16

Policie má podezřelé z dvojnásobné vraždy. Zadrželi je v cizině

Strakoničtí badmintonisté excelovali na turnaji Grad Prix

Strakonice- Předposlední turnaj, badmintonového seriálu čtyř turnajů Grand Prix „D“, a skvělý badminton, byl k vidění 13. ledna ve Strakonicích.

Dvě slavonická stavení se uchází o titul Památky roku

Slavonice - Také v letošním roce se některé památkové objekty ze Slavonic budou ucházet o titul letošní Památky roku.

Srně z rybníka pomohl neznámý zachránce

Vodňany – V neděli 21. ledna odpoledne byla k Hliněnému rybníku ve Vodňanech vyslána místní profesionální jednotka k záchraně srnky.

Na plese se čarovalo a volilo

Čejetice - Místní sbor dobrovolných hasičů v sobotu 20. ledna 2018 pořádal tradiční 112. hasičský ples.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>