Vítězná Volba pro město chce spolupracovat s SNK Evropskými demokraty, Nezávislou volbou a Sdružením hasiči pro město Blatná. Dohromady tak mají většinu, sedm mandátů. „Těší mě, že v Blatné zvítězil rozum. Že se lidé rozhodli volit osobnosti,“ řekl lídr strany Bohuslav Navrátil.

Na druhém místě skončila ČSSD, na třetím ODS. „Chceme, aby se starostou stal někdo mladý, určitě někdo, komu je méně než 60 let. Jednání se vyvíjejí příznivě,“ řekl Milan Žíla (ODS), který jednání s vítěznou stranou potvrdil.

Poprvé v historii Blatné dojde ke spolupráci s ČSSD a ODS na vytvoření budoucího vedení radnice. Potvrdil to Josef Hospergr (SNK Evropští demokraté), starosta Blatné. „Zdá se, že náš zájem bude společný,“ dodal. Díky kroužkování se do zastupitelstva dostali i kandidáti z nižších míst na kandidátkách. „Tímto způsobem postupovali lidé i v minulých volbách,“ míní Hospergr. To se týká například Viktora Stoška (Volba pro město).

Ve středu 20. října došlo k jednání VPM, SNK Evropských demokratů, Nezávislé volby a Sdružení hasičů pro město. Ti budou navrhovat na post starosty Bohuslava Navrátila (Volba pro město).

Termín:Dohadové řízení je svolané na pondělí 25. října v blatenské hasičárně.