Obnovy se dočká veřejné osvětlení v ulici Volyňská. Radní nyní rozhodli o obeslání pěti firem. V rozpočtu je pro letošek na tyto účely vyčleněný jeden milion korun. To ale bezpodmínečně neznamená, že dojde ještě v tomto roce k realizaci. Akce se může přehoupnout i do toho příštího. „V rozpočtu ale tato položka musela být, aby bylo vůbec možné vypsat výběrové řízení,“ vysvětlil místostarosta Pavel Pavel.

Podle generelu veřejného osvětlení, který si nechala radnice vloni zpracovat, by jeho obnova a modernizace stála celkem deset milionů korun. Volyňská je jen první krok. Mnohá svítidla jsou opotřebovaná, nemají odpovídající svítivost a spotřebují více energie. Nové přístroje by navíc měly mít lepší možnost regulace a kvůli údržbě i pokud možno stejný druh obsluhy.

Ve Strakonicích je celkem čtyřicet osvětlovacích obvodů. Město ročně vydává asi 1,7 milionu korun za elektřinu pro veřejné osvětlení. Celkem ho pak spotřeba elektrické energie včetně organizací města stojí za rok zhruba 18 milionů korun.