Podle obžaloby se Tibor Kárász (37) loni domluvil s provozovatelkou nočního klubu House of Innocent ve švýcarském Willu a s Márií Tomiovou, která tam působila, že za 300 franků měsíčně v ČR zjedná a do Švýcarska dopraví dívky za účelem poskytování erotických služeb návštěvníkům. S Tomiovou dále dohodli, že jí doveze pervitin k dalšímu prodeji.

Kárász využil finanční tísně zadlužené Jitky (21) a pod záminkou opatření práce tanečnice a vysokých výdělků ji přesvědčil k cestě do Švýcarska. Po dohodě ji tam dopravili František Szajka (40) a Vojtech Maté (31). Po nich také Kárász poslal Tomiové pervitin, s nímž byla osádka zadržena policií.

Podobně pro prostituci zjednal Petru (24) a Lenku (29). Ty byly s „přepravci“ zadrženy švýcarskou policií. Kárász posléze přesvědčil Jozefinu (21) a Veroniku (31) údajně k žebrání v Německu. Podle zachycených telefonátů však byla dohoda, že Szajka dívky dopraví do zmíněného švýcarského klubu.

Kárász v přípravném řízení tvrdil, že organizováním cest do Švýcarska pomáhal ženám řešit jejich finanční tíseň. Nikdy je k ničemu nenutil.

Obžalovaní muži a s nimi David Kirchschläger (20) dále dle obžaloby spolupracovali při výrobě a distribuci pervitinu.

Kárász měl nakupovat prostřednictvím dalších osob volně prodejné léky v jižních Čechách a na Slovensku. Z nich Štefan Mogyoroš (34) případně s pomocí dalších vařil pervitin. Část si nechali pro sebe, část distribuovali.

U soudu Szajka odmítl, že by se podílel na výrobě pervitinu. Na Kárászovu žádost mu jen dovezl nějaké léky ze Slovenska. „Z kamarádství“ to dělal taky Maté. Oba potvrdili, že se v Kárászově bytě obchodovalo s drogami, které měl získávat od Mogyoroše.

Ten odkázal na svou výpověď z přípravného řízení, kdy popsal jak získávání surovin a výrobu drogy, tak její distribuci z Kárászova bytu. Odtud měly být za klienty rozváženy také prostitutky.

Na výpověď z přípravného řízení odkázala také Mária Tomiová (25). Tvrdila, že práci ve Švýcarsku získala přes agenturu. Dělala prý hostům společnici a z objednaného pití měla procenta. Jako tanečnice jinak dostávala sto franků na den. Prostituci neprovozovala.

Po odchodu kamarádky se jí stýskalo a chtěla domů. Tibor Kárász jí řekl, že by do Švýcarska chtěly další zájemkyně, ale cestou je pak chytla policie. Taky od něho chtěla poslat pervitin, pro její vlastní potřebu, a jenom „jako“ mu prý říkala, že jej chce prodat.

Včera soud mj. předestřel obžalovaným výpovědi jejich kolegů. Jen na okraj z nich třeba zmiňme, že Maté tvrdil, že si na byt za 800 000 korun vyžebral v Rakousku, v Německu a ve Švýcarsku . . .

Soud také slyšel jednatelku klubu, v němž měly dívky poskytovat ony erotické služby. Trvala na tom, že šlo o taneční klub. Také Tomiová byla tanečnice, ne prostitutka. Drogy byly v klubu zakázány.

Personál získávali přes agentury. Kárász se jí poptával, jestli by neměli práci pro mladé dívky, a oni si objednali jednu blond a jednu brunetu, tanečnice. Ty prý ale neuměly tancovat a bavit hosty, tak je šéf nechal vydělat si na zpáteční cestu jinak.

Popsala způsob práce a odměňování tanečnic, provizi agentuře i děvčatům, které do klubu přivedly kamarádky. Zmínila také poskytování masáží, kdy host si mohl vybrat, co chce masírovat.

Dalšího svědka musela přivést policie. Šlo o mladíka, který od Kárásze dostával v Českých Budějovicích drogy.

Hlavní líčení pokračuje. (vm)