Poprvé byl například letos na programu Řepických pouťových slavností turnaj v pétanque. „Bohužel počasí nám nepřeje. Zatím jsou přihlášeny pouze čtyři týmy, ale předpokládáme, že lidé ještě přijdou,“ poznamenala v sobotu kolem třetí hodiny odpolední místostarostka obce Věra Mráčková.

Celý víkend byl v Řepici ve znamení pouťových slavností. Od 14 hodin probíhala v zasedací místnosti obecního úřadu výstava Zdeňka a Hany Mašátových Nejen zvířata v obrazech.

„Výstavy tady v rámci pouti pořádáme už šestým rokem. První byla výstava fotografií Řepice, jak starších, tak i současných. Další výstava nesla název Co vydaly staré půdy. Tu bychom rádi ještě někdy zopakovali,“ zmiňuje Věra Mráčková. Dále v Řepici proběhla například výstava miniatur v lahvích, fotomontáží či keramiky.

Letošní výstava mladých manželů z Katovic je zčásti prodejní. Zaujala i Stanislavu a Václava Šavrdových z Řepice. „Některé obrazy nejsou úplně podle mého vkusu, asi bych si je nepověsila doma na zeď. Na druhou stranu jsou tu obrazy, které se mi moc líbí a které bych ráda měla doma,“ říká Stanislava. Zaujala ji i rozmanitost děl. „Jsou tady jak obrazy, tak i malba na dřevě či kamenech. Myslím, že si tu každý najde něco, co ho zaujme,“ doplňuje.

Pouťové výstavy navštěvují Šavrdovi pravidelně každý rok. Nejvíce jim v paměti utkvěla výstava fotografií Řepice a miniatury v lahvích.

Večer se v Řepici konala pouťová taneční zábava, na které hrála skupina Milenium, a v neděli odpoledne zakončil slavnosti koncert folkové skupiny Žalman a spol.