Hasiči zatím k žádnému výjezdu spojenému s deštivým počasím vyjíždět nemuseli. V sobotu kolem 7. hodiny ranní to potvrdil operační důstojník HZS Tábor.

V pátek začaly první kapky padat kolem 19. hodiny, pršelo přibližně do 23 hodin. Deštivé počasí opětpanuje od sobotního rána.

Protipovodňová komise je v pohotovosti od pátečního poledne. Podle šéfa TS Strakonice je Otava mírně zvednutá a intenzita deště zatím nepředpokládá, že by mohlo dojít k druhému či třětímu povodňovému stupni.

Nezávisle na něm potvrdil stav Otavy provozovatel kempu na strakonickém Podskalí Michal Polata.,,Otava se skoro nehla," hlásil v sobotu 24. července v půl deváté ráno.

Ve strakonickém kempu je od čtvrtka ubytovaná skupina modelářů. "Jezdíme do Strakonic v téměř stejné sestavě pravidelně už asi 36 let. Je pro nás podstatné, že tady máme kousek od kempu letiště," říká jeden z modelářů Tomáš Vítek z Prahy. Nepříznivým počasím si čtrnáctidenní pobyt v kempu nehodlají nechat zkazit. "Ve čtvrtek bylo neskutečné horko, aspoň se trochu ochladí. Navíc zítra už pršet nemá," doplňuje.

Ani čtrnáctičlenná parta vodáků ze Středočeského kraje se nenechává počasím odradit. "Věděli jsme, že hlásí přeháňky, ale zítra už má být hezky. Jsme optimisté," poznamenal v sobotu dopoledne jeden z vodáků Jan Rotta. Otavu sjíždí poprvé. "Jedeme od čtvrtka. Dneska možná dáme pauzu, protože řeka je trochu zvedlá, ale zítra budeme určitě pokračovat dál," dodává.

Podle meteorologické předpovědi má pršet celou sobotu a od neděle bude přeháněk postupně ubývat. Příští týden můžeme očekávat teploty okolo 25 stupňů Celsia s občasnými přeháňkami. Podle dlouhodobější předpovědi nás čeká čtrnáct dní ve znamení nižších teplot a občasných dešťů. Potom se možná ještě dočkáme tropických teplot, jaké byly dosud.