Firma ze Salcburku odměnila tzv. výherce z Lince a okolí gratis zájezdem do Českého Krumlova.

„Při zastávce v Engerwitzdorfu alarmovala jedna z cestujících nouzovým voláním kolemjedoucí policii, protože se v autobuse necítila jistě,“ napsal včerejší linecký deník OÖN. Podle Volksblattu ji znepokojil rachotící motor.

„Hlídka dálniční policie na místě především zjistila, že řidič, 58letý Němec gruzínského původu, je poněkud unaven. Den předtím byl vyslán svou firmou z Landshutu a na cestě do Lince nedodržel povinné přestávky. Kromě toho policisté zjistili těžké závady na brzdách autobusu,“ píše list.

Padesát většinou postarších pasažérů mezitím stále netrpělivěji postávalo na parkovišti. „Řekl jsem jim, že tady jízda končí, a že mohou být rádi, protože v Krumlově by je stejně chtěl organizátor jen něčím obalamutit,“ uvedl v OÖN inspektor Wagner. „Šlo přece o jednu z podezřelých prodejních akcí.“

Podle listu mu nechtěli věřit, zlobili se a někteří dokonce nadávali 70leté paní, která policii zavolala. „Ta se rozplakala a nakonec dokonce prohlásila, že by přece taky chtěla do Krumlova,“ popisuje list.Další jízda ale podle policie nepřicházela v úvahu. Bus byl přepraven k technické kontrole do Lince. „Pro padesát ztroskotaných zorganizovala policie autobus státních drah s řidičem, který je zdarma dopravil zpátky do Lince. Při vystupování nám lidé dokonce zatleskali,“ dodal Wagner v OÖN.

Volksblatt k tomu poznamenává, že policie v této souvislosti varuje před účastí na takovýchto „kávičkových“ zájezdech většinou do Čech. „Skrývají se za nimi zpravidla pochybné prodejní akce,“ napsal list. „Účastníci bývají ,sedřeni z kůže´ a často nedostanou ani slíbené dárky či občerstvení."