„Karel Čaban, který provozoval infocentrum v hasičárně sedm let, už to dělat nechce. Cítí se unavený a navíc teď bydlí ve Strakonicích,“ vysvětluje starosta obce Ivan Moravec.

Nově se informační centrum přesunulo do budovy penzionu vedle hasičárny, který provozuje Pavel Kazda. „Penzion už tady máme nějakou dobu, a tak nás Zdeněk Troška a Marcel Goetz požádali, zda bychom to nemohli dělat,“ říká. Nepochází sice původně z Hoštic, ale už tu s rodinou dlouhou dobu žije. „Obec dobře známe, tak myslím, že turistům dokážeme poradit,“ dodává.

Sezonní nápor

Během sezony navštíví Hoštice u Volyně i 200 aut denně. „Počítáme, že budeme mít otevřeno každý den, přes léto to ani jinak nejde,“ zmiňuje Kazda. Poprvé bylo nové infocentrum otevřeno minulou neděli a zatím je v provozu jen o víkendech.

Hoštice jsou turisticky velmi známé. Potvrdil to i Antonín Těhle ze Strakonic, který se dříve turistice hodně věnoval. „Navštívil jsem je naposledy před několika lety, ale to tam ještě žádné infocentrum neměli. Myslím, že je to dobře, že tam jsou na turisty připravení, protože ač je to malá obec, přes léto ji navštíví hodně lidí,“ říká.

Budovu penzionu bylo třeba částečně opravit a uzpůsobit provozu turistického centra, ale žádné zásadní změny majitelé nedělali.

Začátkem července se bude otevírat i pohádková kancelář, její slavnostní zahájení proběhne za účasti Zdeňka Trošky.