Maminky z Kraselova zakládají v obci mateřské centrum. „Je nás asi pět nebo šest maminek. Každá má jedno nebo dvě děti. Už je pro nás problém scházet se u někoho doma,“ vysvětluje impuls k založení centra jedna z maminek Pavla Malá.

Centrum by chtěly postupně rozjet během letošního podzimu. Azyl našly v budově nově opraveného obecního úřadu. „Bývala tu původně škola, místa je tu dost i pro maminky. Počítáme s tím, že jim poskytneme jednu z větších místností v prvním patře,“ zmínila se starostka Kraselova Irena Uhlířová.
Maminky si tu chtějí udělat klubovnu a hernu pro děti. „Už během listopadu se chceme scházet jednou nebo dvakrát týdně, jak kdo bude mít čas, “ dodala Malá.

Postupně by si chtěly vymýšlet i různé programy. „Předpokládáme, že to budou nějaké tanečky a podobně. Většina našich dětí je ve věku do tří let, takže budou i odpovídající programy. Hlavní je, že budeme pod střechou,“ poznamenala.

Centrum by do budoucna nemělo sloužit jen Kraselovským. Zakladatelky předpokládají, že se k nim přidají i maminky z Katovic nebo blízkého okolí.
Budova obecního úřadu je pro takový záměr ideální. Před ní totiž v současné době vyrůstá dětské hřiště a vedle místnosti, která by měla centru patřit, je ještě volný prostor. Ten by se dal podle starostky Uhlířové využívat například pro cvičení nebo jiné nárazové akce.
Zatím prý maminky hledají pro své centrum vhodné jméno. Jako občanské sdružení se zatím registrovat nechtějí.