První školní den se přepokládá zvýšený nárůst v dopravě, a tím i vyšší možnost nebezpečí na silnici. "Strakoničtí policisté v rámci bezpečnostní akce se změří především na školáky. Tak jako každoročně, tak i v úterý 1. září ráno budou muži zákona dbát po celý týden na bezpečnost v silničním provozu," řekla jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková.

Budou dohlížet na děti u přechodů pro chodce v blízkosti základních škol, na správné přecházení a na bezpečnou jízdu řidičů. Děti se na ně budou moci s důvěrou obrátit o pomoc. Důležitá však je soustředěnost a pozornost. Děti jsou po prázdninách ještě plny zážitků z prázdnin a očekávání, co přinese nový školní rok a při přecházení při ranním shonu mohou udělat zásadní chybu a stát se účastníkem nehody. "Proto raději vyjít včas, dodržovat pravidla správného přecházení a jak se říká: spěchat pomalu," radí Jana Kameníková.

Nebezpečné přechody ve Strakonicích: Na Ohradě, u Euroškoly (Husova), nad kulturním domem směrem do ulíce Mírová (Husova), u ZŠ Dukelská.